Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle uygulamasının gezinme çubuğu, tabletlerdeki alanın daha iyi kullanılmasını sağlıyor

Google uygulamasının gezinme çubuğu, tabletlerdeki alanın daha iyi kullanılmasını sağlıyor

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Google şu anda uygulamalarını katlanabilirler, tabletler ve diğer büyük ekranlı cihazlar için optimize ediyor. Daha iyi sürükle ve bırak desteği, gelişmiş çok sütunlu düzenler ve daha fazlası gibi iyileştirmeler gördük. Tabletlerde ve katlanabilir cihazlarda daha iyi görünmek için en son uygulama, artık mantıklı olduğunda alt çubuğunu sol tarafa taşıyan Google Arama uygulamasıdır.

Değişiklik ilk olarak 9to5Google tarafından tespit edildi ve olabildiğince basit. Bir tableti yatay modda kullanırken, ana içeriğin sağ ve sol tarafında emrinizde daha fazla kullanılmayan alan olur. Google uzun süredir bu nedenle, büyük ekranlı cihazlarda alt çubukların yerini alan alternatif bir düzen olan gezinme barını (navigation rail) tanıttı.

Gezinti barı, Google’ın masaüstü bilgisayarların dışında hiçbir zaman pek kullanmadığı bir kavramdır ve Android uygulamalarına ancak yavaş yavaş giriyor. Bu nedenle, Google uygulamasının iyi bir örnek haline geldiğini görmek harika, bu da umarız çok daha fazla Google uygulamasının ve üçüncü taraf geliştiricilerin katlanabilirler olarak aynı şeyi yapacağı ve Android tabletlerin yeniden daha baskın hale geleceği anlamına gelir.

Yeni tasarım, 7.9 inçlik katlanabilir ekranımda olmadığı için tüm ekran boyutlarında mevcut görünmüyor. Şimdilik tabletlerle sınırlı olabilir, ancak katlanabilirlerin de bundan faydalanacağı açık.

Yeni gezinme barı, telefonunuzdaki alt çubuğun gösterdiği seçeneklerin aynısını göstererek Keşfet, Ara ve Koleksiyonları uygun bir şekilde listeler. Beta programına katılarak Play Store’dan edinebileceğiniz Google uygulaması beta sürümü 13.46’nın bir parçası olarak kullanıma sunuluyor.

-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz