Gopro Hero 11 vs DJI Osmo Action 3 Karşılaştırma

Hem DJI Osmo Action 3 hem de GoPro Hero 11 Black, sadece birer saat arayla aynı gün piyasaya çıktı. Bu lansman penceresinden, ikisinin de aksiyon kameralı oyunda en üst noktayı hedefledikleri açıkça görülüyor.

Ancak her ikisi de oldukça benzer görünse de, farklı kullanıcı türlerine hitap edecek farklı özellikler sunuyorlar. Hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için, ne sunduklarına ve nerede en uygun olabileceklerine bir göz atalım.

Tasarım ve Ekran

Hero 11 Black, önceki Hero 10 Black ile aynı görünüyor. Hareket kamerası hafif ve kompakt, 71,8 x 33,6 x 50,8 mm ölçülerinde ve 153 gram ağırlığında. Ayrıca, suya dayanıklı lens kapağı ve 33 fit’e kadar su geçirmezlik sertifikasıyla inanılmaz derecede dayanıklı.

GoPro’nun iki renkli LCD ekranı, arkada bir dokunmatik ekranı ve Canlı Önizleme ile özçekimler kaydetmek için ön tarafında daha küçük bir 1,4 inç ekranı var. Diğer fiziksel özellikler arasında deklanşör düğmesi, Mod düğmesi, hoparlör, mikrofon, USB-C bağlantı noktası, SD kart yuvası ve kameranın alt kısmında bulunan katlanır parmaklar yer alıyor. GoPro ayrıca 40’tan fazla montaj, mod ve aksesuarla uyumlu.

DJI Osmo Action 3, kendisinden önceki Action 2’ye hiç benzemiyor ve Hero 11 Black’e çok benziyor. Bununla birlikte, tasarım GoPro’yu çeşitli şekillerde geliştiriyor.

gopro-hero-11-

GoPro gibi, DJI da iki ekrana sahip – 2,25 inç arka ekran ve 1,4 inç ön ekran. Ön ekran her iki kamerada da aynı boyutta olsa da, Osmo Action 3‘te dokunmatik ekran var, yani bir yerine iki dokunmatik ekrana sahip oluyorsunuz.

Kamera 70,5 x 32,8 x 44,2 mm ölçülerinde ve 145 gram ağırlığında, bu da onu GoPro’dan daha ince ve daha hafif yapıyor. Ayrıca herhangi bir ek su geçirmez kasası olmadan 16 metreye (yaklaşık 52 fit) kadar su geçirmez, bu da onu GoPro’dan daha fazla su geçirmez hale getiriyor.

Osmo Action 3’te bir deklanşör düğmesi, Hızlı Geçiş düğmesi, hoparlör, iki mikrofon, USB-C bağlantı noktası, microSD yuvası ve iki Hızlı Çıkarma yuvası bulunuyor. Ayrıca sesli kontrollerle uyumlu ve ekranları göremediğinizde sesli uyarılar sunabiliyor.

Son olarak, GoPro’da olduğu gibi, kamerayla eşleştirmek için ayrı olarak satın alabileceğiniz geniş bir isteğe bağlı aksesuar seçeneği de var.

Performans ve Özellikler

Özellikler ve performans, GoPro’nun gerçekten parladığı yer diyebiliriz. Go Pro’nun kamerası, 60 fps’de 5.3K video veya 120 fps’de 4K video kaydedebilen yeni bir 8:7 sensöre sahiptir. 10 bit renk desteğiyle 1 milyardan fazla renk yakalayabilir ve 2,7K’da 8x ağır çekime kadar kayıt yapabiliyor.

GoPro ayrıca 24,7 megapiksel fotoğraflar yakalayabilirken, sensördeki daha geniş en boy oranı, videoların 16:9 olarak iletilebileceği ve içerik oluşturmak için kırpılabileceği anlamına geliyor.

GoPro’nun en iyi özelliklerinden biri HyperSmooth 5.0 diyebiliriz. Video sabitleme teknolojisi artık bir AutoBoost modu ve dahili Horizon Lock özelliğine sahip. Ayrıca kayda basmadan önceki 30 saniyeyi yakalayan Hindsight ve ışıkla yaratıcı olmanızı sağlayan çeşitli gece modları gibi özellikler de var.

dji-osmo-action-3

GoPro gibi, DJI da sürükleyici çekimler için 155 dereceye kadar ulaşan süper geniş bir görüş alanına sahip.

Osmo Action 3’ün kamerası, 120 fps’ye kadar 4K ve 1080p’de 8X ağır çekime kadar kayıt yapabiliyor, bu da çözünürlüğü GoPro’dan biraz daha düşük yapıyor (ancak 120 fps’de aynıdır). Fotoğraflar ayrıca 12 megapiksel ile sınırlı – GoPro ile çekilen fotoğrafların yarısı kadar – ve şu anda 10 bit desteği yok.

GoPro gibi, DJI da kamera sarsıntısını her yönden azaltmayı amaçlayan RockSteady 3.0 teknolojisi adlı video sabitleme özelliği ile birlikte geliyor. Su altında beyaz dengesini ayarlamak için ufuk seviyesini ve renk sıcaklığı kalibrasyonunu korumak için HorizonSteady özelliği de var. Kayak veya snowboard yaparken selfie çubuğunuzu çerçeveden çıkarmak için kullanabileceğiniz InvisiStick gibi kullanışlı uygulama özellikleri de var.

GoPro Hero 11 Black’te sunulan harika yeni özelliklerden biri, hem acemiler hem de deneyimli profesyoneller için çekim yapmayı kolaylaştıran daha basit, daha sade yazılımı diyebiliriz. Kullanıcılar, Hero 11 Black’i kurduklarında Kolay veya Pro kontrollerini seçebiliyor veya birkaç kaydırma hareketiyle ikisi arasında geçiş yapabiliyor.

gopro-hero-11-

Pro kontrolleri size önceki GoPro kameralarda bulunan tüm seçenekleri sunarken – kare hızı, çözünürlük, en boy oranı ve daha fazlası – Kolay mod, her şeyi sade ve basit bir dile çeviriyor. Kolay modda daha az ayar var, böylece kullanıcılar ayarlara daha az, çekime daha fazla odaklanabiliyor.

DJI’nin kamera arayüzü kullanıcı dostu, ancak kolay mod sunmuyor, bu nedenle aksiyon kameraları dünyasında yeni olan insanları şaşırtabiliyor.

Hero 11 Black ve DJI Osmo Action 3 arasındaki yazılım farklılıkları kamera içi seçeneklerle sınırlı değil. Her iki telefon için mevcut olan akıllı telefon uygulamaları da kullanıcılara oynamak için farklı araçlar sunuyor.

Her iki hareketli kamera uygulaması da çekim deneyimi üzerinde kapsamlı kontrol sunarken, DJI Mimo uygulamasının ilgili aksiyon kamerası ile GoPro Quik uygulamasından daha güçlü bir bağlantı kuruyor. Bununla birlikte GoPro, kliplerinizin montajlarını oluşturma özgürlüğü ve GoPro aboneleri için yeni bir Otomatik Vurgulama seçeneği dahil olmak üzere DJI’dan daha fazla düzenleme seçeneği vaat ediyor.

dji-osmo-action-3

Otomatik Vurgu, kameranızdaki görüntüleri otomatik olarak buluta yükleyerek bir montaj oluşturuyor ve muhtemelen çekimlerinizi bir daha düzenlemenize gerek kalmamasını sağlıyor.

Pil Ömrü

GoPro, Hero 10 Black’teki pile kıyasla hem orta hem de düşük sıcaklıklarda daha iyi kayıt süreleri sunan 1760 mAh Enduro pille birlikte geliyor.

Bu arada DJI, şirketin benzer şekilde düşük sıcaklıklarda yükseltme yapıldığını iddia ettiği 1770 mAh’lik bir kapasiteye sahip.

Fotoğraf makinesi ayrıca, yaklaşık iki saatlik çekim için pilin yalnızca 18 dakikada %80’e kadar şarj edilmesini sağlayan hızlı şarj desteği avantajına sahip.

gopro-hero-11-

Hangisi Daha İyi?

Asıl endişeniz paranın karşılığı ve pil üstünlüğü ise, o zaman DJI Osmo Action 3 bizim seçimimizdir. Daha düşük fiyatı, derin deniz dalışı şasisi ve Adventurer’s Combo ile birlikte aldığınız harika aksesuar paketi ile DJI, GoPro’yu biraz geride bırakıp çekici bir paket yarattı.

Çözünürlükler, en boy oranları ve oyun modları söz konusu olduğunda maksimum çok yönlülüğün yanı sıra bir aksiyon kamerasında sunulan en iyi görüntüleri isteyen herkes için GoPro Hero 11 Black bariz bir seçimdir.

GoPro’nun güçlü aksiyon kamerası için DJI’dan daha fazla ödeyeceksiniz, ancak video yakalama kalitesi tek başına muhtemelen birçokları için fiyat farkını haklı çıkaracaktır. GoPro’nun görüntü işleme özelliği, özellikle maksimum çözünürlükte 360 ​​derecelik bir ufuk kilidi çekerken üstün dinamik aralık, daha hoş renkler ve daha sabit çekimler yakalar.

Bunlara bir de GoPro’nun Light Painting’i çizgiye getiren yeni gece modlarını, basit kullanıcı arayüzünü ve Hero serisinde bulunan Modların ev sahibini ekleyin. DJI, özellikle değer ve pil ömrü cephelerinde güçlü bir mücadele verirken, GoPro en nihayetinde Hero 11 Black’te 2022’nin en iyi aksiyon kamerasını

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0