Ana SayfaTeknoloji HaberleriHuawei'nin Başı Şimdide Reklamlarla Dertte!

Huawei’nin Başı Şimdide Reklamlarla Dertte!

Huawei'nin birçok amiral gemisi akıllı telefonu, kilit ekranında reklam gösteriyor..

-

Huawei‘nin ABD’de yasaklanmasının ardından, şirket kendini kurtaracak planlar yapmaya devam ediyor. Dün işletim sistemi ile ilgili haberler gündemde iken bugün konu biraz daha değişiyor. Birkaç Huawei cihazı kullanıcısı, cihazlarının kilit ekranında reklam gördüğünü bildiriyor.

Bu kısmen Xiaomi cihazlarındaki reklam gösterimine benziyor. Reklamları gösteren Huawei cihazlarına gelince, ilk olarak Android Police sitesinde yayınlandı. Huawei cihazlarının özellikle popüler otel rezervasyon hizmeti olan booking.com’un reklamları gösterdiğini belirtti.

Reklamları gösteren Huawei’nin önde gelen cihazları arasında P30 Pro‘nun yanı sıra P20, P20 Lite, Honor 10 ve daha birçok amiral gemisi yer alıyor. Ayrıca, bu cihazlarda açılan reklamların önceden yüklenmiş manzara arka plan duvar kağıtlarını kullanan kullanıcıların yaşadığı bildiriliyor.

Bazı bölgelerde farklılık gösteren Huawei cihaz modelleri de kilit ekranında reklam gösteriyor. Rapora göre ülkeler – İngiltere, Hollanda, İrlanda Güney Afrika ve bazı Asya ülkeleri. P30 Pro gibi pahalı Huawei cihaz modellerinde gösterilen bu reklamlar, kesinlikle büyük sorun çıkaracak.

Şirket daha fazla göze batmamak için bunu kısa sürede düzeltmesi gerekiyor. Son olarak bu reklamları durdurmanın tek olası yolu, Huawei cihazınızda önceden kurulmuş yerel arka plan duvar kağıtlarını kullanmamak. Teknoloji devinin bu reklamları mümkün olduğunca erken düzeltmesi bekleniyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here