iOS 10 Siyah Tema İhtimali Devam Ediyor!

iOS 10 ile beraber siyah tema geleceği söylentilerine bir yenisi daha dahil oldu. iOS 10 Beta 1’de çıkan kodlar, siyah temanın final sürümde geleceğini gösteriyor.

iOS kullanıcıları tarafından merakla ve istekle beklenen siyah temanın iOS 10 ile beraber geleceğine kesin gözle bakılıyor olsa da Apple, WWDC 2016 etkinliğinde bu konu hakkında bir şey paylaşmadığı için umutlar tükenmiş gibi duruyordu. Faka hatırlayacağınız gibi iOS 8’in Beta sürümlerinde siyah klavye opsiyonu eklenmiş fakat final sürümde ortadan kaldırılmıştı. Tekrar benzer bir durum ile karşılaşıyoruz.

Jailbreak geliştiricilerinden biri olan Andy Wiik, iOS 10’un kodları arasında CKUIThemeLight ibaresine rastlamış. Bu kod ile mesaj arayüzünü tamamen siyah yapmayı başaran Andy, bu özelliğin iOS 10’un final sürümüyle sunulacağını söylüyor.

iOS 10 Siyah Tema İhtimali Devam Ediyor!

Fakat bu kodun tamamen sistem arayüzünü kapsamadığını üzülerek belirtmek gerekiyor, bildiğiniz gibi etkinlikte iOS 10 ile beraber iMessage’a yeni özellikler geleceği söylendi. Bunlardan biri de karşı tarafa efekt göndermeydi. Havai fişek efekti sırasında karşı tarafın mesajları tamamen kararıyor ve ekranda havai fişekler gözüküyor, bu kod muhtemelen bu efektle ilgili bir durum olsa da bizlerde bir umut ışığı doğurmaya yetti.

Kısaca, siyah temanın iOS 10 ile gelip gelmeyeceği hala bilinmezliğini koruyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0