iPad Pro, 11 Kasımda Ön Siparişe Açılıyor

Devler birbirleriyle yarışmaya devam ederken Apple’ın yeni ürünü iPad Pro Türkiye dahil birçok ülkede satışa çıkartılmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda eski iPad modellerinin satışını durduran ve teknik desteğini çeken Apple yerini Pro modeli ile doldurmak istiyor.

ipad pro2Apple’ın yaptığı resmi açıklama “iPad Pro’ya çığır açan hassasiyet ve işlevsellik düzeyleri katan Apple Pencil ve Apple’ın yeni Smart Keyboard’u Çarşamba gününden itibaren Türkiye’de siparişe başlayacaktır.” diyerek duyurusu yapılırken “Uygulama geliştiricilerin ve müşterilerimizin iPad Pro’ya ilk tepkileri sıcak karşılandı. iPad Pro’yu bu hafta dünya genelinde müşterilerimize ulaştıracağımız için heyecanlıyız,” sözlerini kaydeden Apple Dünya Pazarlamalarından Sorumlu yetkili Başkan Yardımcısı Philip Schiller açıklarken şöyle devam etti: “iPad Pro bu zamana kadar ürettiğimiz en güçlü iPad modeli oluyor. 12.9 inç Retina ekran, güçlü 64 bit A9X çip ve çığır açan Apple Pencil ve yeni Smart Keyboard ile kullanıcıların daha da yaratıcı ve üretken olma olanağı veriyor. iPad Pro ile neler yapacaklarını görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.” derken iPad Pro’nun tasarımcılara hitaben hazırlandığının altını çizmiş oldu.

iOS cihazlarında gördüğümüz bugüne kadarki en yüksek çözünürlük rakamlarıyla gelen iPad Pro 5,6 milyon pikselli göz alıcı 12.9 inç Retina ekranla donatıldı. Yeni 64 bit A9X çipi ise, çoğu PC’ye rakip olabilecek çığır açan bir performans sunuyor. İnce, hafif ve kullanıcıların iPad’den bekledikleri tam gün 10 saat pil ömrü ile uzun süreli bir pil ömrü sunuyor. iPad Pro için Apple Pencil çizim ve resim yapmayı son derece akışkan ve doğal hale getiriyor ve sanatsal çizimler ve ayrıntılı 3D tasarımlar gibi işlerde inanılmaz hassasiyet sunuyor. Birçok fonksiyon ve özellikler kapsamında hazırlanan cihazlarda render sürelerininde daha kısa olacağı açıklanırken görsel effectlerin daha verimli çalışması için 3D sıkıştırmalarının yanı sıra modelleme uygulamaları çalıştığından diğer programların arka plandanda kaldırılarak en iyi performans ile kullanıcılara başarılı sonuçlar vermesi hedefleniyor.

Türkiye’de ön sipariş tarihi 11 Kasım Çarşamba olarak belirlenen ürünün satış bedeli ise 32 GB Wi-Fi modeli 2.999 TL’den ve 128 GB Wi-Fi + Cellular modeli 4.099 TL’den başlayan fiyatlara satışa sunulacak. iPad Pro Detaylı incelemesine göz atabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0