Ana SayfaTeknoloji HaberleriLenovo Yeni Katlanabilir Ekran Prototipini Tanıttı!

Lenovo Yeni Katlanabilir Ekran Prototipini Tanıttı!

Lenovo'nun bu yeni prototipi 8:9 en boy oranına sahip 15,3 inç ekrana kadar uzanıyor. Bu tasarım, çoklu görev, tarama ve diğer birçok uygulama için üstün bir deneyim sunuyor.

-

GTA 6 Tanıtım Fragmanı Rekor Kırdı!

Günümüzün en efsane oyun serilerinden olan GTA, serinin 6. oyunu için bir tanıtım videosu yayınladı....

Tech World 2022 olarak da bilinen 2022 Lenovo Yenilik ve Teknoloji Konferansı dün Çin’de yapıldı. Sanal konferansın teması “Zeka, Değişimi Güçlendirmek” idi. Etkinlikte Lenovo, katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar prototipini bir kez daha sergiledi. Prototip ilk olarak Ekim ayında global Tech World 2022’yi düzenlediğinde görücüye çıkmıştı.

Şirket, ürünü yakın zamanda piyasaya sürme planını açıklamadığı için yuvarlanabilir dizüstü bilgisayar hala prototip aşamasında. Dizüstü bilgisayarın esnek bir ekranı değişken bir yapıyla birleştiren dünyada ilk olduğu söyleniyor. Tasarımcılar, kullanıcılara değişken boyutlar, oranlar ve çözünürlüklerle bir dizüstü bilgisayar deneyimi sunmayı hedefliyor.

Patentli menteşe teknolojisiyle dizüstü bilgisayar gövdesine özel bir esnek ekran eklenerek, yalnızca 12 inç olan ve geleneksel bir dizüstü bilgisayarın boyutunda olan prototip ekran, 16:9 12 inçlik bir ekrandan otomatik olarak genişletilebiliyor. 8:9 en boy oranına sahip 15,3 inç ekrana kadar uzanıyor. Bu tasarım, çoklu görev, tarama ve diğer birçok uygulama için üstün bir deneyim sunuyor.

lenovo

Ayrıca Lenovo Group, konferans sırasında şirketin yeni alan, yeni bilgi işlem gücü, endüstri zekası ve düşük karbonlu çevre koruması konusundaki son ilerlemesini ve başarılarını kapsamlı bir şekilde tanıttı.

Starfield 12 Milyon Oyuncuyu Aştı Hedefini Skyrim Yaptı

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından; Xbox X ve S Serisi, Xbox Cloud Gaming ile Microsoft...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.