Ana SayfaTeknoloji HaberleriLG, Arabaları Hoparlöre Dönüştüren Titreşimli Paneli Duyurdu

LG, Arabaları Hoparlöre Dönüştüren Titreşimli Paneli Duyurdu

Bu titreşen LG Ekran panelleri, araç gösterge panellerini ve koltuk başlıklarını hoparlöre dönüştürüyor. Üstelik hoparlör neredeyse bir pasaport kadar yer kaplıyor. Hoparlör 5,9×3,5×0,1 inç (150×90×2,5 mm) boyutlarında ve 1,4 ons (40 gram) ağırlığında. LG Display yaptığı duyuruda bunun tipik bir araba hoparlöründen yüzde 10 daha kalın ve yüzde 30 daha ağır olduğunu söyledi.

-

Realme GT Neo 5, 240W hızlı şarj ile gelebilir

Kablosuz şarj savaşı, maksimum 50W'ı zorunlu kılan Çin düzenlemeleri tarafından temelde durduruldu, ancak kablolu şarj...

LG, otomobiller için yeni bir hoparlör teknolojisi geliştirdi. İlk duyduğumuzda çok etkileyici ya da heyecan verici gelmeyebilecek bu ürün, teknolojileriyle herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Çünkü bu titreşen LG Ekran panelleri, araç gösterge panellerini ve koltuk başlıklarını hoparlöre dönüştürüyor. Üstelik hoparlör neredeyse bir pasaport kadar yer kaplıyor.

LG Display, LG dahil olmak üzere çeşitli şirketlere ekran paneli teknolojileri geliştirmesi ve sağlamasıyla tanınıyor. Firmanın tanıttığı hoparlör, geleneksel araç ses sistemlerine meydan okuyor. Yeni hoparlörü koni, mıknatıs veya ses bobini kullanmıyor ve hoparlör ızgarası gerektirmiyor.

Bunun yerine hoparlör, şirketin “3D” ses oluşturmak için ekran panellerini “ve araç gövdesi içindeki çeşitli malzemeleri” titreştiren “film tipi uyarıcı teknolojisi” olarak tanımladığı şeye güveniyor. Bu şekilde, LG hoparlörler arabanızın herhangi bir parçasını hoparlöre dönüştürebiliyor. LG Display, ses kalitesinin geleneksel araç hoparlörleri kadar iyi olduğunu iddia ediyor.

lg-hoparlor

Adı açıklanmayan bir “küresel ses şirketi” ile geliştirildi ve 2023 yılında otomobil iç mekanlarına hazır olması bekleniyor. LG titreşimli hoparlörlerin en büyük avantajı boyutları. Bu ürün mıknatıs gibi yer kaplayan parçalar içermediği için aracınızda çok daha yüksek ve kaliteli ses alabilirsiniz.

Hoparlör 5,9×3,5×0,1 inç (150×90×2,5 mm) boyutlarında ve 1,4 ons (40 gram) ağırlığında. LG Display yaptığı duyuruda bunun tipik bir araba hoparlöründen yüzde 10 daha kalın ve yüzde 30 daha ağır olduğunu söyledi. LG Display, Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek CES ticaret fuarında hoparlörlerini sergileyeceğini söyledi.

-- Reklam --

Samsung Galaxy A14 5G’nin lansmanı çok yakın

Samsung Galaxy A14 5G'yi bir süredir duyuyoruz ancak Samsung'tan bu konuda bir açıklama yok. Bununla birlikte, akıllı telefonun destek...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz