Ana SayfaTeknoloji HaberlerimacOS Sonoma bugün kullanıma sunuldu

macOS Sonoma bugün kullanıma sunuldu

macOS Sonoma, widget'larla kişiselleştirmenin daha fazla yolundan Safari ve video konferansa kadar büyük güncellemelerin yanı sıra optimize edilmiş oyunlara kadar Mac deneyimini her zamankinden daha iyi hale getiriyor.

-

GTA 6 Tanıtım Fragmanı Rekor Kırdı!

Günümüzün en efsane oyun serilerinden olan GTA, serinin 6. oyunu için bir tanıtım videosu yayınladı....

WWDC 23’te duyurulan macOS Sonoma resmi olarak kullanıma sunuldu ve artık Mac kullanıcıları için ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak mevcut. Ancak, macOS Sonoma’ya yükseltmek için belirli donanım gereksinimleri vardır. Bu güncellemeyi yüklemek için aşağıdaki Mac modellerinden birine ihtiyacınız olacak:

  • MacBook Air: 2018 veya sonrası
  • MacBook Pro: 2018 veya sonrası
  • Mac mini: 2018 veya sonrası
  • iMac: 2019 veya sonrası
  • Mac Pro: 2019 veya sonrası
  • Mac Studio: 2022 veya sonrası
  • iMac Pro: 2017

macOS Sonoma birçok yeni özellik ve iyileştirme sunuyor:

Ana Ekran Widget’ları: Kullanıcılar ana ekranlarını widget’larla özelleştirerek bilgi ve uygulama işlevlerine hızlı erişim sağlayabiliyor.

Sunucu Yerleşimi: Video konferanslar için tasarlanan bu özellik, sunum yapanların video akışlarını içerikle kaplayarak sunumları ve tartışmaları geliştirmelerini sağlıyor.

Safari Geliştirmeleri: Safari, iş ve kişisel taramayı ayırmak için tarama profilleri ve daha uygulama benzeri bir deneyim için dock’a web sayfaları ekleme yeteneği gibi yeni özellikler kazanıyor.

Oyun Modu: Özellikle kablosuz kumandalar ve AirPods için faydalı olan daha tutarlı kare hızları ve daha düşük giriş ve ses gecikmesi ile oyun performansını iyileştirir.

Otomatik Düzeltme İyileştirmeleri: Yazım doğruluğu için geliştirilmiş otomatik düzeltme.

Anımsatıcılar Güncellemeleri: Anımsatıcılar uygulaması, daha verimli alışveriş için akıllı market listeleri içeriyor.

PDF Hızlı Form Doldurma: Geliştirilmiş PDF form doldurma özellikleri.

Belge Tarama: Notlar uygulaması daha iyi belge tarama özellikleri sunuyor.

macOS Sonoma, bu yeni özellikler ve optimizasyonlarla Mac cihazlardaki genel kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor. Mac kullanıcıları, desteklenen cihazlarını en son macOS sürümüne güncelleyerek bu iyileştirmelerden yararlanabilirler.

Ayrıca bkz: Apple macOS Sonoma’da Oyun Modu Nasıl Açılır

Starfield 12 Milyon Oyuncuyu Aştı Hedefini Skyrim Yaptı

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından; Xbox X ve S Serisi, Xbox Cloud Gaming ile Microsoft...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakGsmarena