Ana SayfaTeknoloji HaberleriMeizu Pro 6, Snapdragon 820 ile Gelecek

Meizu Pro 6, Snapdragon 820 ile Gelecek

-

Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi; en son model akıllı telefonları için rağbet görmesi beklenen, Snapdragon 820 gelecek yıl birçok üreticinin gündeminde yerini alacak.

Meizu Pro 6 kullanacağı işlemciyi seçti Snapdragon 820 

Qualcomm-Snapdragon-820-

Çin’de düzenlediği etkinlikte yeni nesil işlemcisi Snapdragon 820’yi tanıtan, Snapdragon 820′ de ısınma sorunun yaşanmadığını bir kez daha dile getiren Qualcomm, dört çekirdekli işlemcisini önümüzdeki yıl 70’ten fazla çeşiti olan akıllı telefonlarda kullanılacağını açıkladı. Snapdragon 820 işlemciyi kullanacak olan ilk telefon gidişata bakılırsa Ocak ayında tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 5 olacak gibi.

Snapdragon 820’yi henüz resmi olarak duyurmadan önce bazı akıllı telefon üreticilerine gönderen Qualcomm, işlemcinin gelişim sürecini Snapdragon 810’a kıyasla daha sıkı ve gizli tuttu. Akıllı telefonların genel sorunu olan işlemci ısınma sorunun ortadan kaldırdığını açıklayan Qualcomm, Snapdragon 820’yi test etmesi için gönderdiği üreticilerden biri olan Meizu’dan olumlu görüş aldı.

Meizu Pro 6’da Snapdragon 820 yer mi alacak?

Çin kaynaklı son haberlere göre Meizu bir sonraki en gelişmiş modellerinden Pro 6’da Snapdragon 820’yi kullanacak. Üst seviye telefonlarında bugüne kadar MediaTek ve Exynos ( Pro 5’te Exynos 7420 işlemcileri kullanılımıştı) işlemciler kullanan Meizu, 2016 ile birlikte yeni model akıllı telefonlarda Qualcomm işlemci kullanan üreticiler kervanına katılmayı planlıyor.

Meizu Pro 5 eylül ayında tanıtılmıştı ve Pro 6 için kullanıcıların daha uzun süre beklemesi gerekecek gibi görünüyor. Burada ençok dikkat çeken husus Snapdragon 820 açısından işlerin yolunda gidiyor olması ve önümüzdeki yıl birçok üreticinin üst seviye modellerde Snapdragon 820’yi kullanacak olmaları üreticiyi memnun ederken yeni gelişimlere açık olacağını ve bu başarının sürmesi için ar-ge çalışmalarına hız vereceği gelen bilgiler içinde mevcut. Geçen yıl ısınma sorunu nedeniyle Snapdragon 810’dan uzak duran Samsung da Qualcomm’un kapısını aşındıranlardan olup 2016’da yeni nesil işlemciyi birçok üst seviye telefonda kullanacağı gündeme düşmüştü.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here