Ana SayfaTeknoloji HaberleriMetaverse'ye giren son markalar Nike ve Dyson oldu

Metaverse’ye giren son markalar Nike ve Dyson oldu

Nike, Roblox adlı popüler bir video oyununda genel merkezinden sonra modellenen sanal dünyasını tanıttı. Bu, metaverse'e katılan ilk büyük markalardan birini işaret ediyor. Benzer şekilde, ünlü bir lüks ev aletleri üreticisi Dyson da kendi sanal dünyasıyla metaverse girdi.

-

Bu haftanın başlarında Nike, Roblox adlı popüler bir video oyununda; genel merkezinden sonra modellenen sanal dünyasını tanıttı. Bu, metaverse’e katılan ilk büyük markalardan birini işaret ediyor. 

Bkz: Metaverse ne demek? Ve neden umursayalım?

Yeni dijital alan “NIKELAND” olarak adlandırılıyor ve oyuncuların avatarlarının özel Nike ürünleriyle donatılmasını sağlayacak. NIKELAND şu anda herkesin Roblox’ta ziyaret etmesi için ücretsiz. Hatta platformda “Tag“, “The Floor Is Lava” ve “Fire Ball” gibi belirli oyunlar sunuyor.

Benzer şekilde, ünlü bir lüks ev aletleri üreticisi Dyson da kendi sanal dünyasıyla metaverse girdi. Şirket, mühendisleri tarafından da kullanılan görselleştirme ve simülasyon teknolojisine sahip Dyson Demo VR‘yi kurdu. 

Metaverse

Bu teknoloji, İngiltere merkezli şirket için test; prototip ve yeni ürünler ve yazılımlar geliştirmeye yardımcı oluyor. Sanal platformda müşteriler artık markanın saç kurutma makinelerini, düzleştiricilerini ve şekillendiricilerini evlerinden test edebiliyor.

Ayrıca bkz: Dyson’dan bakteri öldüren nem cihazı!

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here