Ana SayfaTeknoloji HaberleriMicrosoft, Apple ve Google'ın hakimiyetini kırmak için süper güçlü Bing uygulamasını planlıyor

Microsoft, Apple ve Google’ın hakimiyetini kırmak için süper güçlü Bing uygulamasını planlıyor

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Microsoft, 2019’un sonlarında Windows Mobile’ın ölümüyle belirsiz bir şekilde mobil ekosistem savaşlarından çekildi. Şirket, rekabet etmeye çalıştığı platformlarda hizmetlerini sunarken Android ile bir dizi entegrasyonu da benimseyerek bunu telafi etmeye çalıştı. Yine de, şirketin Apple ve Google müşterilerine çevrimiçi arama, alışveriş, ödemeler ve çok daha fazlası için başka bir zorlayıcı seçenek sunma tutkusu var gibi görünüyor. Microsoft, Asya’da başarıya ulaşan bir stratejiye dönerek bunu yapabilir.

Kaynaklar, The Information’a, şirketin Microsoft’un Bing markasını ön plana çıkaracak ve üretkenlik için Teams ve Outlook gibi diğer isim plakalarını ve daha fazla tüketici odaklı hizmetleri kapsayacak bir “süper uygulama” oluşturmayı planladığını söyledi. CEO Satya Nadella daha önce Bing’te artan gelir beklentilerinden bahsetmişti.

Süper uygulama konsepti, Çin’de en çok WeChat ile tanınan Alibaba, Baidu, Tencent gibi dikey olarak entegre internet işletmeleri arasında popüler. Bu tür uygulamalar, kullanıcıların devlet kimliklerini ve seyahat kartlarını kullanmalarına, dakikalar içinde teslimat için mal ve yiyecek sipariş etmelerine, kişilere mesaj göndermelerine ve çok daha fazlasına olanak tanır. Güney Kore’de KakaoTalk adında benzer bir uygulama var ve ismine rağmen ödemeleri ve diğer birçok bilgi hizmetini de yönetiyor. Her ikisi de kendi toplumlarında büyük kullanım ve dolayısıyla büyük kar görüyor.

Elon Musk zaman zaman bir “X” süper uygulaması kavramını gündeme getirdi ve Twitter’ı satın almasının stratejisinin en önemli parçası olacağını öne sürdü.

Microsoft’un Bing destekli bir süper uygulama yapıp yapmadığı henüz görülmedi, ancak sundukları tüketici hizmetleri yelpazesini farklı uygulamalar ve web siteleri olarak birleştirme özgürlüğüne sahip iki büyük bekçinin hakim olduğu ABD mobil uygulama ekosistemlerinin durumuyla, şirketin meydan okumasının çoğu yayından sonra gelirdi. Bekleyip göreceğiz.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz