Ana SayfaTeknoloji HaberleriMSI'ın devasa kavisli monitörü, bir oyuncunun rüya makinesi olabilir

MSI’ın devasa kavisli monitörü, bir oyuncunun rüya makinesi olabilir

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

MSI, şu anda piyasadaki en iyi ultra geniş monitörlerden herhangi birini tahttan indirmeye uygun gerçek bir canavar gibi görünen yeni bir oyun monitörünü tanıttı.

“Project 491C” olarak adlandırılan süper ultra geniş ekran, hem yüksek bir yenileme hızı hem de bir miktar OLED mükemmelliği sunuyor. LG ayrıca merakla beklenen bazı oyun monitörlerinin fiyatlarını da açıkladı.

MSI, monitörü duyurmak için Twitter’a gitti, fakat ayrıntıları oldukça az tuttu. Ancak, bildiğimiz az şey ekranı önermek için fazlasıyla yeterli. Proje 491C, süper ultra geniş form faktöründe yapılmış 49 inçlik bir canavar olacak. Bu, oyun ekranları için yaygın bir monitör stili değildir, ancak panelin kavisli olduğu düşünülürse, pek çok oyun için bir sonraki seviye sürükleyicilik sunabilir.

Panelin kendisi etkileyici faktöre katkıda bulunuyor, bu bir QD-OLED olduğundan, parlak ve muhteşem olması neredeyse kesin. Üstelik MSI, monitörü 240Hz gibi yüksek bir yenileme hızıyla donattı. Bu, MSI’ın QD-OLED’e ilk girişimi değil, ancak bu paneli bu kadar yüksek bir yenileme hızıyla birleştirmek söz konusu olduğunda bir ilk.

MSI, bunun dünyadaki ilk monitör olduğunu iddia ediyor ve şimdiden CES 2023 İnovasyon Ödülü’nü aldı. Ocak 2023’te çıkacak olan CES 2023 ile kısa süre içinde bu ekran hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

Şimdiye kadar MSI, fiyat veya bulunabilirlik hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Kesin olan bir şey var – bu ekran ucuz olmayacak, bu yüzden bir gün ona sahip olmayı umuyorsanız para biriktirmeye başlayın. Monitörün yüksek maliyetine ek olarak, bu canavardan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi GPU’lardan birine de ihtiyacınız olacak.

Bu arada MSI’ın duyurusu kısa bir teaserdan daha fazlası olmasa da, LG kendine ait iki ilginç ekran için fiyatlandırma ve çıkış tarihlerini açıkladı.

İlk olarak bu yılki IFA’da tanıtılan LG UltraGear 45GR95QE, 45 inçlik bir OLED ekrandır. MSI’ın yaklaşan modeli gibi, bu da 240Hz yenileme hızına sahip ve kavisli. Yine de 21:9 en boy oranı ve 3.440 x 1.440 QHD çözünürlüğü ile standart bir ultra geniştir. Hem Nvidia G-Sync hem de AMD FreeSync Premium‘u destekleyecektir. 45 inçlik modelin yanı sıra LG, düz ekranlı 27 inçlik UltraGear OLED‘i de piyasaya sürüyor.

Her iki ekran da 12 Aralık’tan itibaren ön siparişe açılacak ve 28 Aralık’ta veya daha sonra gönderilmeye başlanacak. 27 inçlik versiyonun fiyatı 999$ olacak, ancak 45 inçlik monitörün fiyatı şaşırtıcı olmayan bir şekilde çok daha yüksek. Bu modele sahip olmak istiyorsanız 1.699 $ harcamayı bekleyebilirsiniz. Bu bize MSI’ın yaklaşmakta olan ekranının ne kadar pahalı olabileceği konusunda iyi bir fikir veriyor – büyük olasılıkla yeni LG’den daha ucuz olmayacak.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz