Ana SayfaTeknoloji HaberleriPaint Evrim Geçiriyor! Photoshop'a Elveda!

Paint Evrim Geçiriyor! Photoshop’a Elveda!

Microsoft, Paint 'te değişikliğe gidiyor. Paint'e gelecek özellikle beraber Paint, Photoshop özelliklerini bünyesinde barındıracak.

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft, Paint uygulamasında köklü değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Paint uygulamasına gelecek özellik ile beraber Paint evrim geçirecek ve Photoshop özelliklerini bünyesinde barındıracak.

2023 yılıyla beraber Microsoft, uygulamalarına önem vermeye başladı. Özellikle kendi bünyesinde yer alan uygulamalarda büyük güncellemeler ve köklü değişiklikler geldi. Bu kapsamda, Paint için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. En son, arka plan silme özelliği de programa eklendi. Microsoft’un bu kararları alma sebebinin Windows’ta ek bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan profesyonellerin bile fotoğraf düzenleyebilmesi olduğu düşünülüyor. Şimdi de Paint, çok işe yarayacak bir Photoshop özelliği daha aldı.

Paint’e yeni gelecek özellikler ile beraber Photoshop’ta karşımıza çıkan “Katmanlar” artık bu uygulamada da karşımıza çıkacak. Şu an için test aşamasında olan bu yeni özellik, gelmesi durumunda birçok kullanıcının hem iş hem de öğrencilik hayatını kolaylaştıracak. Gelecek olan güncelleme ile beraber artık kullanıcılar Paint’i sanal bir tuval olarak kullanabilecek.

paint güncelleme

Windows Insider’lar bu değişikliği uygulama sürümü 11.2308.18.0’da fark edebilir. Uygulamanın bu sürümünde ekranın en sağında renk paletinin yanında yeni bir Katmanlar bölümü bulunmaktadır. Buradan küçük “+” simgesine tıklayıp tuvalinize yeni bir katman ekleyebilir ve ardından normalde yaptığınız gibi bunun üzerinde çalışabilirsiniz.

Geçen haftalarda kullanımı sunulan kolay arka plan temizleme özelliğinin yanı sıra böyle bir yatarımın gelmesi, Paint’i Photoshop’un yerini almasına yardımcı olacağa benziyor.

Microsoft Bing Chat Yazılımı Skype’a Entegre Edildi!

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.