Ana SayfaTeknoloji HaberleriQualcomm Çin'de 1 Milyar dolar ceza ödemenin eşiğinde

Qualcomm Çin’de 1 Milyar dolar ceza ödemenin eşiğinde

-

Netflix’in yaklaşan reklam destekli servisi çevrimdışı görüntülemeye sahip olmayacak

Netflix, gelecek yıl Microsoft'un yanı sıra reklam destekli bir servis getirecek, ancak bu özellik çevrimdışı görüntüleme seçeneği olmadan gelebilir. Geliştirici Steve Moser, Netflix iOS...

Qualcomm27 Aralık tarihinde yaptığımız haberde Qualcomm’un Çin’de tekelcilik ve fiyat sabitleme gibi suçlardan dolayı cezaya çarptırılabileceğini ve bu yönde ifadelerine baş vurulacağının haberini sizlere iletmiştik. Bu süreçte gelişmeler Qualcomm’un oldukça aleyhine işlemiş gözüküyor. Zira Reuters ‘un bildirdiğine göre Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu olarak bilinen NDRC ‘ın önümüzdeki pazartesi günü bu konu hakkında kararını açıklaması bekleniyor.

Şu ana kadar büyük bir sürpriz olmaz ise Qualcomm Çin‘deki yasalara aykırı bulunan faaliyetlerinden dolayı 1 Milyar dolar ceza ödemeye ve sabit fiyat uygulamasına da son vermeye mahkum edilecek.

Bu karardan Qualcomm un oldukça üzüldüğü söylemek güç olmasa da üzüntüsü yüzünden dökeceği göz yaşları, “timsah gözyaşları” da olabilir. Zira Qualcomm un Çin’de yürüttüğü faaliyetlerden 26,5 Milyar Dolar gelir elde ettiği de biliniyor.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.