Ana SayfaTeknoloji HaberleriReddit Güvenlik Önlemlerini Artıracak

Reddit Güvenlik Önlemlerini Artıracak

-

iQOO Neo 7, 50MP kamera ve 120W şarja sahip olacak

iQOO Neo 6'nın global versiyonu sadece birkaç ay önce satışa çıktı, ancak halefi için şimdiden...

Teknolojini gelişmesiyle beraber sanal ortamlar da fazlasıyla ilgi çekmeye devam ederek, bu bağlamda daha kapsamlı bir hizmet verme anlamında kendilerini yenilemeye devam etmektedirler. Bu bağlamda zaman zaman olumsuzluklar da gündeme gelse de bu noktada istenilen sonuçların büyük bir çoğunluğu olumlu etki yaratmaktadır.

Reddit’te Bazı İçerikler Paylaşılamayacak

Reddit sosyal medya haber sitesi
Reddit’ten Güvenlik Önlemi


İnternetin tek olumsuz yönü, güvenlik anlamındadır. Bazı zamanlarda güvenlik anlamında sızıntılar meydana gelerek, güvenlik anlamında açıklar verilebilir. Bu bağlamda belli sorunlarla karşı karşıya gelmemek için yapılması gereken temel unsur, kişisel verilerinizi internet bazlı hesaplarda bulundurmamaktır. Olası bir siber saldırıda korsanların eline geçen kişisel bilgileriniz, kötü amaçlarda kullanılabilir.

Bahsettiğimiz olumsuzluklardan bir tanesi geçen yıl ortaya çıkarak The Fappening adıyla bilinmektedir. Birçok ünlü ismin iCloud hesabına girilerek, çıplak foto ve videoları ele geçirilerek, internet ortamında paylaşılmıştı. İlk olarak 4Chan sitesinde daha sonra da sosyal medya haber sitesi Reddit’de paylaşılan bu içerikler, her ne kadar kaldırılmaya çalışılsa da kullanıcıların sürekli paylaşması nedeniyle başarısız bir girişim olarak kalmıştır.

Bu süreden sonra gerçekleşecek olan bu tür olayların Reddit’e yansımaması için ekstra güvenlik önlemleri alınarak, cinsel ve müstehcen konulu içeriklerin paylaşımına izin verilmeyecek. Hiçbir birey de bu bağlamda zarar görmeyerek, Reddit sitesinde mağdur bırakılmayacak

-- Reklam --

Google Fotoğraflar’dan resimler kalıcı olarak nasıl silinir?

Google Fotoğraflar artık ücretsiz sonsuz depolama alanıyla gelmeyebilir, ancak resimleriniz için sizin için tüm organizasyonel yükü de üstlenen merkezi...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.