Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Dünyanın En Büyük Yonga Üreticisi Oldu

Samsung Dünyanın En Büyük Yonga Üreticisi Oldu

Samsung yona üretimi söz konusu olduğunda muhteşem bir başarı elde ederek Intel'i geride bıraktı. Samsung, geçen hafta mali raporunu açıkladı ve bu raporda, ikinci çeyrekte genel işletme karı açısından yıllık yüzde 54 artış gördüğünü de bildirdi. Özellikle şirket, büyük performansını pandemideki bastırılmış talep nedeniyle beklenenden daha yüksek DRAM ve NAND yonga fiyatlarına bağladı.

-

Samsung, yarı iletken endüstrisinde kayda değer bir başarıya ulaşmayı başardı. Şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde sektör devi Intel’i geride bırakarak şu anda gelir açısından dünyanın en büyük yonga üreticisi konumunda.

Güney Koreli teknoloji devi 2021’in ikinci çeyreğinde Intel’i geçerek gelir açısından dünyanın en iyi çip üreticisi olmayı başardı. Analistlere göre, bu pozisyonların yakın gelecekte aynı kalması bekleniyor.

Bu dönemde, bilinen bellek yongası üreticisi 22.74 trilyon Won (kabaca 19.7 milyar ABD Doları) veya satmayı planladığı bir iş biriminin katkısını çıkarırsanız 18,5 milyar ABD Doları üretti.

Bu arada Intel, bellek yongası satışlarının patlaması sırasında yalnızca 2017 ve 2018’de Güney Koreli markaya yenilerek son otuz yılın büyük bölümünde en üst sırada yer aldı.

Samsung, geçen hafta mali raporunu açıkladı ve bu raporda, ikinci çeyrekte genel işletme karı açısından yıllık yüzde 54 artış gördüğünü de bildirdi. Özellikle şirket, büyük performansını pandemideki bastırılmış talep nedeniyle beklenenden daha yüksek DRAM ve NAND yonga fiyatlarına bağladı.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakLivik

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here