Samsung Galaxy S7 USB-C kullanacak

Teknoloji ürünlerinde son dönemlerde oldukça fazla bir şekilde paslaşmaları etkilenmeleri görüyoruz. Özellikle birbiri ile rakip firmalar bir diğerinin müşterilerini kendilerine çekmek için bu yolu deniyorlar. Şimdi ise Apple’ın geçtiğimiz aylarda bizlere tanıtımını gerçekleştirdiği USB-C çok sevilmiş olacak ki çok yakın bir sürede Samsung’un amiral gemisinde yer alması planlanıyor.

.::Samsung, Galaxy Note 5’in Pink Gold rengi duyuruldu::.

Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıtımını üstü kapalı olsa da gerçekleştiridiği ve hakkında herşeyin geçtiğimz günlerde ortaya çıktığı mobil işletim sistemi olan Android 6.0’’ ın USB-C girişine destek sağlamasıyla birlikte Samsung’un Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modellerinde bu girişi tercih edeceğini belli kesimler tahmin ediliyordu. Ancak durum beklendiği gibi olmadı ve Samsung yeni girişe son model akıllı telefonlarında yer vermedi.

USB – C girişine sahip bir Samsung modeli için hevesler başka bahara kaldır diyecekken ortaya atılan yeni iddialar bu durumu iyice kızıştırdı. Bu durumda Samsung, henüz USB – C teknolojisine geçiş için erken olduğunun düşünerek yeni modelleri olan Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modellerinde alışılageldik microUSB girişini tercih etmiş durumda. Ortaya çıkan son bilgiler ise Samsung’un önümüzdeki yıllar da USB-C’ye geçiş yapacağını açıklıyor. SamMobile’ın dile getirdiği habere göre Galaxy Note 5’te tercih edilmeyen USB-C girişi Samsung Galaxy S7’ed karşımıza çıkacak. Daha öncesinde Snapdragon 820 CPU ve baskı duyarlı olan tek kavisli ekrana sahip olacağı yönünde iddialar çıkartırken Galaxy S7’nin USB-C ile geleceği iddiaları böylece ortaya çıkmış durumda.

.::Samsung Galaxy S7 sıra dışı tasarımıyla şaşırttı::.

USB-C teknolojisine genel olarak değinmek gerekirse; kullanıcılarla birçok faydayı sağladığını söyleyebiliriz. Kablolar iki taraflı olarak cihaza bağlantı yapılıyor ve böylece karışıklığın önüne geçmiş durumda. Bakalım Samsung yeni akıllı telefonunda bu yeni özelliği kullanacak mı ?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0