Samsung, Galaxy S7’nin Satış Hedeflerini Aşağı Çekti!

İkinci çeyrekten itibaren iyi bir satış performansı sergileyen Galaxy S7, üçüncü çeyrekle beraber satışlarını aşağı çekecek. Samsung neden hedeflerini küçülttü? Detaylar haberimizde.

Samsung’un şubat ayında duyurmuş olduğu ve mart ayında dünya genelinde satışa sunulan üst segment telefonu Galaxy S7 ile yakaladığı başarılı satış grafiği Samsung tarafında yüzlerin gülmesine sebep oluyor.

Galaxy S6 ile karışılaştırdığımızda hafıza kartı girişi, daha güçlü donanım, daha büyük batarya ve kamera çıkıntısından yoksun arka taraf gibi gibi önemli gelişmeleri bünyesine katan Galaxy S7 henüz rakamlar onaylanmamış olsa da haziranın sonunda 25 milyon satış rakamına ulaşacak.

Güney Koreli teknoloji devinin üçüncü çeyrek satış hedefi 28-30 milyon olarak belirlenmişti.

Samsung, Galaxy S7’nin Satış Hedeflerini Aşağı Çekti!

Fakat tedarikçilerden alınan bilgilere göre Samsung bu hedefini %10-20 oranında düşürdü. Söz konusu satışlara Galaxy S7 edge modelinin dahil olup olmadığıysa bilinmiyor.

Son dönemde birçok üreticinin üst segment akıllı telefonlarının duyurusuu yapmış olması ve bu modellerin üçüncü çeyrekte satışa çıkacak olması Samsung’un satışlarında revizyona gitmesini sağladı.

Satış hedeflerinin azalmasının bir diğer sebebi de Galaxy Note 7 modeli olabilir. Samsung’un merakla beklenen telefonu ağustos ayının ortasında satışa çıkacak gibi duruyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0