Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Gear S Akıllı Aaat Tizen ve 3G ile Geliyor

Samsung Gear S Akıllı Aaat Tizen ve 3G ile Geliyor

-

Bu sene üretim yılını en aktif şekilde geçiren firmalardan birisi de hiç şüphesiz Samsung’dur. Sabahın erken saatlerinde yapılan resmi duyuru ile birlikte artık Samsung Galaxy Gear S akıllı saat de resmilik kazandı. Akıllı saat yeni geliştirilen Tizen işletim sistemini kullanacak satıcıların eline ulaşması ise Ekim ayını bulacak fakat yılı bitirmeden yeni kullanıcıları akıllı saati bileklerinde görebilecek.

Peki, ya merakla beklenen cihazın özelikleri ne olacak? Cihaz 2″ büyüklüğünde Super AMLOED olarak tasarlanmış bir ekrana sahip oalcak ve bu ekran ile 480×360 piksel görüntü çözünürlüğü sunacak. Ayrıca cihazın çift çekirdek 1GHz işlemcisi ve 512 MB RAM’i olacak.

Ayrıca bkz: AMOLED vs IPS LCD – Hangi Ekran Teknolojisi Daha İyi?

Cihaz içerisinde 4 GB depolama alanına sahip olacak ve bağlantı kalitesinin arttırılabilmesi için 2G ve 3G bağlantı seçeneklerini destekleyecek. Bunun yanı sıra Bluetooth 4.1,Wi-Fi a/b/g/n, GPS/GLONASS, ve USB 2.0 gibi son derece gelişmiş artıları olacak. 300 mAh batarya kapasitesine sahip olacak olan cihazın ortalama olarak 2 gün kadarlık bir pil ömrü sağlayacağı tahmin ediliyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here