Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung, katlanan ve kayan Flex Hybrid OLED'i tanıttı

Samsung, katlanan ve kayan Flex Hybrid OLED’i tanıttı

Geleceğin dizüstü bilgisayarları için katlanabilir ve kaydırılabilir özellikleri, yeni QD-OLED yeniliklerini ve otomotiv dijital kokpiti için bükülebilir ekranları bir araya getiren Flex Hybrid ekran, dünyanın en etkili teknoloji etkinliğinde (CES) görücüye çıkıyor.

-

Qiyuan elektrikli sedan A07’yi tanıttı

Çin otomotiv sektörünün önde gelen oyuncularından Changan Automobile, kısa bir süre önce yeni alt markası...

Samsung Display, Flex Hybrid OLED adlı son ürününü tanıttı. Bu ürün katlanıp kaydırılabilen bir paneldir ve geleceğin akıllı telefonlarında, tabletlerinde ve dizüstü bilgisayarlarında uygulanacaktır. Panel bir taraftan açılır ve 4:3 oranlı geniş 10,5” ekran ve 16:10 oranlı daha da büyük 12,4” panel sağlayarak normal akıllı telefon ayak izine sığar.

Yeni ürün ve iki adet kaydırılabilir panel, bu hafta Las Vegas’ta başlayacak olan CES 2023’te sergilenecek.

Flex Slidable Solo ve Flex Slidable Duet projeleri, 14” OLED’i 17,3” ekrana genişletmek için bir (veya her iki) taraftan çekilebilir. Tüm paneller dokunmaya duyarlıdır ve akıllı telefon üreticilerine cep telefonunu yeniden tasarlama konusunda yardımcı olacaktır. Bu panellerin yakın zamanda nihai pazara ulaşması pek olası değildir. Fakat önümüzdeki gelecek için umut verici gelişmeler olduğunu söylemeliyim.

Samsung’un CES 2023’teki varlığı aynı zamanda ekran bölümünün TV’ler ve monitörler için yeni QD-OLED panellerinin ilk aşaması olacak. Beklenen boyutlar 77″, 65″, 55″ ve 34″ ile 49″ ultra geniş versiyonlardır.

Apple, tüm iPhone’lar için güncellenmiş iOS 17.0.2 sürümünü yayınladı

Apple, tüm uyumlu iPhone modelleri için iOS 17.0.2'nin güncellenmiş bir sürümünü yayınlayarak kullanıcıların endişelerine hızlı bir şekilde yanıt verdi....
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz