Snapchat’ten yeni bir rekor

Sosyal medya uygulamaları dışında anlık mesajlaşma uygulamaları da bir hayli popüler. Snapchat diğer anlık mesajlaşma uygulamalarından bazı özellikleri ile ayrılıyor. Ülkemizde de bir hayli popüler hale gelen Snapchat yeni bir rekor kırdı. Snapchat bu yeni rekoru ile hangi sosyal medya sitesine kafa tutar hale geldi ? İşte detaylar.

Snapchat anlık mesajlaşma uygulaması. Ancak Snapchat bünyesinde ki kullanıcıalr takipçileri için “Hikayeler” adı altında video paylaşımı yapabiliyor. Financial Times kaynaklı habere göre Snapchat günlük video izleme sayısını son 6 ay içersinde üç kat artarak 6 milyara ulaştığı ifade edildi. Bu da popüler uygulamanın kişiler tarafından sadece mesajların gizlenmesi için değil, bazı insanlar için de takip ettikleri kişilerin paylaşımlarını seyrederek Snapchat’in video izleme platformuna dönüştüğünü gösteriyor.

Snapchat elbette ki popüler video siteleri gibi uzun videoları henüz desteklemiyor, ve bu durumun ilerleyen zamanlarda da değişmeyeceği düşünülüyor. Snapchat daha çok kullanıcılarından gelen kısa videolara odaklanmış durumda. Bu durum YouTube, Facebook gibi internet devleri ile kıyaslamak mümkün değil ancak bu miktarın varlığını sadece akıllı telefonlarda devam ettiren başka hiçbir platformda var olmayan bir sosyal servis için ulaştığı bu video izleme sayısının oldukça yüksek olduğu herkes tarafından kabul edilen bir gerçek.

snapchatten-yeni-bir-rekor

.::Facebook kullanıcı sayısı açıklandı::.

Özellikle Snapchat’in elde ettiği bu başarı ile dev sosyal medya sitesi Facebook‘a bir hayli yaklaştığını görüyoruz. Facebook elbette ki daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olması ve hemen hemen her platformdan da izlenebilmesine rağmen günlük 8 milyar video görüntüleme sayısına ulaşmıştı. Sanpchat’in elde ettiği başarıya sadece bu açıdan bakmak bile Snapchat’in ne denli büyük bir zafer elde ettiğini herkes görebilir…

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0