Ana SayfaTeknoloji HaberleriSnapdragon 865 Plus Tanıtıldı - Tüm Özellikleri

Snapdragon 865 Plus Tanıtıldı – Tüm Özellikleri

Snapdragon 865 Plus yeni amiral gemisi işlemci oldu. Snapdragon 865 Plus özellikleri nasıl? Ne zaman kullanılmaya başlayacak?

-

İlk defa Galaxy Note 20 serisi ile kullanılması beklenen güncellenmiş işlemci Snapdragon 865 Plus sonunda duyuruldu. Tanıtımın ne zaman yapılacağını merak ediyor ve bu konuda bir tahmin yapamıyorduk ama sonunda beklenen o tanıtım gelmiş oldu.

Tanıtımın ardından yeni işlemci için merak edilen her ne varsa da açığa çıktı. Bundan sonra akıllı telefonların ne kadar güçleneceğini gösteren yeni işlemcilerin özelliklerini anlatalım ve bakalım ne kadar güçlü bir işlemci geldi.

İlginizi Çekebilir: OnePlus 8 Türkiye Fiyatı Nasıl? Alınır mı?

Snapdragon 865 Plus Özellikleri Nasıl?

Şu ana kadar tanıtılmış olan en güçlü Snapdragon işlemcisi olan yeni model, gerçek anlamda güçlü. Bir mobil işlemci için zirve noktalar görüldü diyebiliriz.

İlk önce işlemcilerin çekirdeklerine bakmak lazım. Yeni işlemci de Kyro 585 çekirdeklerinin kullanıldığı açıklandı. Yenilenmiş olan çekirdekler eski işlemcinin üzerine tam %10 ek performans koyuyor. %10 daha hızlı işlemci, doğrudan performans artışı demek.

Snapdragon 865 Plus

%10’luk performans artışını getirdiği yeni hız değeri ise 3.1 GHz. Bu da demek oluyor ki artık mobil işlemcilerde de 3 GHz bandı aşıldı.

Snapdragon 865 Plus, saat hızı ve performans konusunda daha iyi bir işlemci ama yetenekler bitmedi. 7 nm üretim sürecinin en güçlü işlemcisi beraberinde X55 5G modem getiriyor.

Snapdragon 865 Plus

Bu modem ile işlemci 5G bağlantısını da desteklemiş olacak. Hatta 5G’nin başarısı bir başka teknolojiyle daha desteklenecek. Qualcomm FastConnect 6900 teknolojisi sayesinde Wi-Fi hızları 3.6 Gbps seviyelerine kadar çıkacak.

Bluetooth 5.2 desteği de bulunacak olan yeni işlemci, 960 Fps ağır çekimleri destekleyecek. Tam 200 MP değerinde kameraya kadar kullanıma izin verecek olan Snapdragon 865 Plus, QHD+ 144 Hz video çekimlerini de sağlayacak. Unutmadan artık ekranlarda da 144 Hz tazeleme hızı desteklenecek. Sadece bunlar bile ne denli bir işlemci olduğunu gösteriyor ama bitmedi. :)

Yeni model oyunculara da özel artılarla gelecek. Adreno 650 grafik birimi ile en güncel grafik biriminden %10 daha yüksek performans ortaya koyacak model, Snapdragon Elite Gaming adı verilen teknolojinin de tüm özellklerini getirecek. Bu sayede oyunlarda görülmemiş bir performans alacağız.

Snapdragon 865 Plus

Qualcomm Quick Charge 4 Plus yeni hızlı şarj teknolojisini destekleyecek işlemcinin ne zaman kullanılacağı konusunda da bilgiler var. Beklentimiz işlemcilerin Galaxy Note 20 Ultra içerisinde yer alması. Resmi açıklamada söylenen tarih 2020 yılının 3.çeyreği. Görelim bakalım bu işlemciler telefonların fiyatlarına nasıl etki edecek.

Özellikler Özet

  • Kryo 585 çekirdekler ile 3.1 GHz hız
  • Adreno 650 grafik birimi
  • X55 5G modemler
  • Qualcomm Quick Charge 4 Plus hızlı şarj
  • Bluetooth 5.2 desteği
  • 144 Hz ekran yenileme hızı desteği
  • 200 MP kamera desteği
  • 960 fps ağır çekim desteği
  • Qualcomm FastConnect 6900
  • Snapdragon Elite Gamin
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here