Sony Akıllı Telefon ve Televizyon Pazarından Çıkabilir !

SonyGeçtiğimiz yıl Aralık ayı başında Samsung ve Sony ile ilgili şirket haberlerlerinde sektörde küçülmeye gitme ve bazı pazarlardan çekilme sinyalleri verdiklerinden bahsetmiştik. Haberde Xperia Z4 ün gelişmeler için milat olabileceğini belirtmiştik.

Sony‘nin akıllı telefon kolu olan Sony Mobile Communications‘ın son günlerde oldukça fazla para kaybettiği açıkça görülüyor. Bu konulara atfen, Sony’nin en yetkili ismi Kazuo Hirai da yaptığı açıklamada tabiri caiz ise “Gelecek günlerin her şeye gebe” olduğunu belirterek, Sony‘nin çokça para kaybeden akıllı telefon ve televizyon pazarından çekilebilecekleri ima etmiş oldu.

Elbette bir başka opsiyon da, bu sektörde diğer firmalarla beraber çalışmaları yani partnerlikleri veya bu şirketlerin satılması da söz konusu olabilir. Hatırlayacağınız üzere geçmiş yıllarda Ericsson firması ile işbirliği yapan Sony daha sonra Ericsson‘un hisselerini de satın almıştı.

1,9 Milyar dolarlık zarar açıklanan mali tablonun zarardaki en büyük payı Sony Mobile Communications olduğu için, akıllı telefon sektöründeki gelecekleri Mart ayından sonra belli olacak diyebiliriz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0