Ana SayfaTeknoloji HaberleriSony Mocopi Hareket Yakalama Cihazı Satışa Çıktı!

Sony Mocopi Hareket Yakalama Cihazı Satışa Çıktı!

Mocopi mobil uygulamaları şu anda Sony'nin Xperia 1 ve Xperia 5 serilerinin yanı sıra Apple iPhone'larda da mevcut. Gelecekte daha fazla modelin listeye eklenmesi bekleniyor. Mocopi sensörlerinin her biri 10 saate kadar kullanılabiliyor ve ağırlığı 8 gram.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Sony, Japonya’da yeni bir hareket yakalama cihazı olan Sony Mocopi‘yi piyasaya sürdü. Mocopi, avatarları birleştirmek ve animasyonlu kısa filmler oluşturmak için kullanıcıların altı sensör takması ve bunları bir akıllı telefona bağlaması sonucu meydana geliyor.

Mocopi tarafından kullanılan altı sensör, kullanıcının baş, sol ve sağ bilekler, bel ve sol ve sağ ayak bileklerinin hareketlerinin kaydedilmesini sağlıyor. Daha sonra bu hareketleri bir akıllı telefon aracılığıyla 3D avatarın iskeletinde birleştiriyor.

Bu tür bağlantılarla Mocopi, herhangi bir ek ekipman olmadan hareket yakalama gerçekleştirebiliyor. Hızlı sanal karakterler oluşturabilir ve karakter hareket bilgilerini harici 3D animasyon yazılımına aktarabiliyor. Sony Mocopi Alıcı Eklentileri, VMC virtual motion, Unity ve MotionBuilder gibi harici yazılımlarla da uyumlu.

Sony-Mocopi-Motion-Capture-Devic

Mocopi uygulaması, sanal karakter için sesleri kaydedebiliyor ve yüz ifadeleri oluşturabiliyor. Mocopi mobil uygulamaları şu anda Sony’nin Xperia 1 ve Xperia 5 serilerinin yanı sıra Apple iPhone’larda da mevcut. Gelecekte daha fazla modelin listeye eklenmesi bekleniyor. Mocopi sensörlerinin her biri 10 saate kadar kullanılabiliyor ve ağırlığı 8 gram.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz