Ana SayfaAkıllı TelefonSony'den Çerçevesiz Cep Telefonu "Lavander"

Sony’den Çerçevesiz Cep Telefonu “Lavander”

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz nisan ayında Japonya özelinde Xperia Z4’ü tanıtmıştı. önümüzdeki hafta ise Xperia 4’ün uluslar arası pazarda olduğunu duyuracak.

Xperia Z4 serisi bilindiği gibi Sony’nin amiral gemisi modeli olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bilinenin aksine Sony’nin yeni amiral gemisi modeli “Lavander” olabilir. Sony, Lavander’in en çok öne çıkarmayı düşündüğü özelliklerinin arasında soldan sağa doğru bakıldığında çerçevesiz bir ekrana sahip olması olacak.

Ayrıca Lavander’in üzerinde de önceki modellere göre ve rakiplerine göre çok daha iyi özelliklerde kamera bulunması bekleniliyor. 13 MP çözünürlüğe sahip ana kamera ve Sony’nin kendine özel IMX214 sensörünü barındıran ön kamera (selfie) ile oldukça gerçekçi fotoğraflar çekilebilecek. Sony Lavander 5.5 inç gibi devasa bir ekranla fablet kategorisinde yerini alacak.

Çerçevesiz ekran çözünürlüğünün 1080×1920 piksel (Full HD) çözünürlüğünde olması düşünülüyor. İşlemci olarak da büyük bir ihtimalle MediaTek’in 8 çekirdekli, 1.7 GHz hızında MT6752 modeli olması planlanıyor. Cihazın 2 GB RAM’e sahip olacağı da konuşulan diğer haberler arasında. Şu ana kadar gelen ya da diğer bir tabirle sızdırılan özellikler bir amiral gemisi için yeterli olmasa da, bilmediğimiz ya da henüz sızmamış olan pek çok yeni özelliklerin de telefonunda olacağını tahmin edebiliriz.

Samsung’un S6 Edge modelindeki çft kavisli ekranın başlangıcı ile farklı ekran tasarımı ile pek çok akıllı telefonlar göreceğimiz aşikar.

sony lavander

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz