Vivo, İQOO Adında Yeni Bir Telefon Şirketi Açtı!

Vivo‘nun artık yeni bir alt şirketi var, İQOO. Vivo tarafından açılan şirket, Çin’deki en son cep telefonu alt markası oldu. Ancak yapılan açıklamada, alt markanın yeni cep telefonlarını ne zaman yayınlayacağı ya da iQOO’nun ne anlama geldiği ifade edilmedi.

Çin’den gelen bazı raporlar, yeni markanın birinci sınıf cep telefonlarına odaklanacağını, birkaç raporda Vivo’nun Xiaomi, Nubia ve diğerlerinin önüne geçmek için oyun telefonu segmentine girdiğini söylüyor.

Xiaomi geçtiğimiz aylarda, Redmi‘nin ayrı bir şirket olduğunu açıklamıştı. Şirket, aynı zamanda oyun telefonları için Black Shark markasına da sahip. OPPO’nun ise alt markası olarak başlayan Realme daha sonra ayrı bir CEO’ya sahip ayrı bir şirket olarak kuruldu.

Vivo da iQOO şirketi ile yeni bir akıllı telefon segmentine gireceği kesin. Ancak küresel anlamda pazarlarda yerini alacak mı henüz belli değil. Kısacası Huwei’nin Honor, Oppo’nun Realme ve Xiaomi’nin Redmi alt marklarından sonra Vivo da İQOO alt markasını resmi olarak başlattı.

Ortaya çıkan ilk söylentiler bunlarken, yakında iQOO hakkında daha fazla şey yayınlanacaktır. En azından 2019 ikinci veya üçüncü yarılarında yeni bir akıllı telefon satışa sunulabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0