Ana SayfaTeknoloji HaberleriWindows 11, Apple M1 ile Çalışan Cihazları Desteklemeyecek

Windows 11, Apple M1 ile Çalışan Cihazları Desteklemeyecek

Microsoft , Windows 11'in Apple M1 tabanlı cihazlarda desteklenmediğini onayladı. Uyumluluk sorunuyla karşı karşıya kalan Windows 11, bazı Apple cihazlarda çalışmayacak...

-

3 Yeni Fortnite Oyunu Geliyor

2017 yılında piyasaya çıkan ve o günden bu yana sürekli gelişerek milyonlarca oyuncuya ulaşan Fortnite...

Microsoft , Windows 11’in Apple M1 tabanlı cihazlarda desteklenmediğini onayladı. Şirket, Windows işletim sisteminin son sürümünün yeni sürümlerini de yayınladı. Uyumluluk sorunuyla karşı karşıya kalan Windows 11, bazı Apple cihazlarda çalışmayacak.

Haber, şirketin bir aydan kısa bir süre içinde piyasaya sürülecek olan Windows 11 işletim sistemi için bir reklam kampanyası yayınladığı için Amerikan teknoloji devi The Register’ın bir sözcüsü tarafından verilen bir onaydan geliyor.

Ayrıca rapor, şirketin hala Dev ve Beta Kanalları aracılığıyla Windows Insider’lar için önizleme kodunu değiştirdiğini de ortaya koydu. Bir M1 Mac‘te çalışan Windows 11 yakın zamanda tespit edildi, bu da donanım uyumluluğu sorunlarıyla karşı karşıya kaldı ve bir Dev Channel Windows Insider derlemesinde hata görüntülendi.

Bu arada, yeni işletim sistemini doğrudan donanım üzerinde çalıştırmak bile şu anda desteklenmiyor. Bunun dışında, şirket hala Windows 11’in küresel lansmanı üzerinde çalışıyor, ancak bazı Surface Pro X kullanıcıları için kaybolan görev çubuğuna ve işlevsel olmayan başlat menülerine neden olan bir sorun devam ediyor.

Ayrıca bkz: Windows 11, Uygun Olmayan Bilgisayarlarda Engellendi!

Frostpunk 2 Oyun İçi Videosu Geldi

Hayatta kalma, şehir kurma ve kaynak yönetimi türlerindeki Frostpunk’un ilk oyunu 2018 yılında yayımlanmış ve kısa sürede büyük beğeni...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.