Ana SayfaTeknoloji HaberleriWindows 11 Insider Preview Yayımlandı!

Windows 11 Insider Preview Yayımlandı!

Microsfot Insider programına kaydolan kullanıcıları için yeni Windows 11 Insider Preview'ı yayımladı. Yayımlanan yeni sürümü programa sahip olan kullanıcılar test etmeye başladı bile...

-

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Microsoft yeni Windows 11′i resmi olarak tanıtmıştı. Şirketin yeni sürümü bir önceki Windows 10 ile tasarımsal açıdan benzerlikle taşıyor olsa da, içerisinde farklı özelliklere sahip.

Android uygulamaları artık Intel ve AMD işlemcilerde rahatlıkla açabileceğimiz yeni sürümün bugün Insider programına kayıt olmuş olan kullanıcılar için yeni bir versiyonu yayımlandı. Windows 11 Insider Preview olarak yayımlanan yeni versiyon Windows 11‘in birçok özelliğini içerisinde barındırıyor. Ancak az öncede bahsettiğimiz Android uygulamaları çalıştırma özelliği bu versiyonda bulunmuyor.

Şuan için programa dahil olan kullanıcılar tarafından test edilen yeni sürüm 22000.51 yapı numarasıyla geliyor. Yeni sürümde sol tarafta kalıcı bir gezinme çubuğunu görebiliyoruz. Ayrıca geliştirilmiş ayarlar bölümü, yenilenmiş dosya gezgeni, dört yeni tema diğer özellikler arasında yer alıyor.

Yeniden tasarlanmış olan bildirim bölümü ve hızlı ayarlar sekmesine Win + N ve Win + A tuşları ile hızlı şekilde ulaşılabiliyor. Bununla birlikte Windows 11 için tasarlanmış yeni Microsoft Office programı da bu sürümde geliyor. Ayrıca yeni Microsfot Office‘sin 64 bit versiyonu da sunuluyor.

Windows 11 Insider Preview şuan için beta olarak sunuluyor ve her ne kadar basit olsa da içerisinde birçok hata bulundurabiliyor. Bu nedenle bu sürümü ana bilgisayarınıza kurmamanızı tavsiye ediyoruz. Microsoft yeni Windows 11′in tam versiyonunu bu yılın sonlarına doğru sunabilir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here