Ana SayfaTeknoloji HaberleriXiaomi Avrupa'da Pazar Lideri Oldu!

Xiaomi Avrupa’da Pazar Lideri Oldu!

Xiaomi, Avrupa sevkiyatlarında pazar lideri olmayı başardı. Şirket ilk kez bu yılın ikinci çeyreğinde toplam sevkiyatların yüzde 25'ine ulaşan pazar payıyla pazar lideri oldu. Bu çeyrekte şirket toplam 50 milyon adet cihaz sevkiyatı gerçekleştirdi. Çin markası bu dönemde büyüme kaydederken, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ikinci çeyrekte 12 milyon adet sevk ederek Avrupa'da yıllık yüzde 7 düşüş yaşadı. Ayrıca, üst düzey pazarda Apple ile sert bir rekabetle karşı karşıya kalırken, aynı zamanda Huawei'nin bölgedeki düşüşünden de yararlanamadı. Apple ise bu süre zarfında yıllık yüzde 16 büyüme kaydetti ve Avrupa'da 10 milyon adet sevkiyat yaptı.

-

Xiaomi, Avrupa’da ilk kez akıllı telefon sevkiyatlarında en üst noktaya ulaştı. Şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde toplam sevkiyatların yüzde 25′ine ulaşan pazar payıyla pazar lideri oldu.

Bir Strategy Analytics raporuna göre, Çinli teknoloji devi 2021’in ikinci çeyreğinde yıllık yüzde 14 büyüme kaydetti. Bu çeyrekte şirket toplam 50 milyon adet cihaz sevkiyatı gerçekleştirdi. Raporda, akıllı telefon pazarındaki toparlanmanın ve ekonominin toparlanmasının, 5G ağ bağlantısını destekleyen daha yeni telefonlar için artan çekiciliğin yanı sıra, eskiyen cihazlara sahip tüketicilerden gelen sağlıklı talebi mümkün kıldığını da ekledi.

Strategy Analytics Müdür Yardımcısı Boris Metodiev, “Avrupa akıllı telefon pazarları, 2020’deki çöküşün ardından Covid toparlanmasının yönlendirdiği güçlü bir çeyrek geçirdi. Çeyreğin en önemli özelliği, Xiaomi’nin sevkiyat açısından bir numaralı satıcı olarak ortaya çıkmasıdır. İlk kez. Xiaomi, uzun zamandır lider olan Samsung’un yerini almak için kıtada yaklaşık 13 milyon adet sevk etti. Xiaomi, Rusya, Ukrayna, İspanya ve İtalya’da büyük başarı elde etti ve Mi ve Redmi serisi zengin özelliklere sahip, değerli akıllı telefonlar için istekli müşteriler buldu.” dedi.

Çin markası bu dönemde büyüme kaydederken, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ikinci çeyrekte 12 milyon adet sevk ederek Avrupa’da yıllık yüzde 7 düşüş yaşadı. Ayrıca, üst düzey pazarda Apple ile sert bir rekabetle karşı karşıya kalırken, aynı zamanda Huawei’nin bölgedeki düşüşünden de yararlanamadı. Apple ise bu süre zarfında yıllık yüzde 16 büyüme kaydetti ve Avrupa’da 10 milyon adet sevkiyat yaptı.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Yeni Bir Hoparlörü Bugün Piyasaya Sürdü – İşte Detaylar

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here