Ana SayfaTeknoloji HaberleriXiaomi, Yeni MIJIA Sözlük Kalemini Satışa Sundu

Xiaomi, Yeni MIJIA Sözlük Kalemini Satışa Sundu

Cihaz, lazer taramanın yanı sıra, kullanıcının kaydetmek istediği özel paragrafların fotoğraflarını çekebilen bir kameraya da sahip. Bu sensör, MIJIA Dictionary Pen'in bir tarafında bulunurken diğer tarafında, yakalanan içeriği görüntülemek için uzun ama ince bir ekran bulunuyor. Ayrıca, bu kalemdeki çevrimiçi/çevrimdışı çeviri doğruluk oranı, İngilizce ana dallarıyla bile karşılaştırılabiliyor. Fiyatı ise 100 dolar.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Xiaomi yeni bir MIJIA ürünü piyasaya sürdü. Şirket, şu anda kitle fonlaması yapılan ve MIJIA Sözlük Kalemi olarak adlandırılan yeni ve benzersiz bir cihazı tanıttı. Bazı ilginç özellikleri ve işlevleri var, o yüzden bir göz atalım.

Resmi notlara göre MIJIA Dictionary Pen, lazer destekli bir tarayıcıya sahip. Kitle fonlaması yapılan yeni ürün, bu teknoloji sayesinde birden fazla satırı veya bir sayfanın tamamını tarayıp kayıt alabiliyor.

Bu satırlar ayrıca metinleri dönüştürmek için fotoğraf çevirisi için kullanılabiliyor. Ürün ayrıca, kaydedilen içeriklerin düzenleme, paylaşma ve hatta yazdırma için diğer uygulamalara aktarılmasını da destekliyor.

xiaomi-mijia-pen

Cihaz, lazer taramanın yanı sıra, kullanıcının kaydetmek istediği özel paragrafların fotoğraflarını çekebilen bir kameraya da sahip. Bu sensör, MIJIA Dictionary Pen’in bir tarafında bulunurken diğer tarafında, yakalanan içeriği görüntülemek için uzun ama ince bir ekran bulunuyor.

Xiaomi’nin resmi iddialarına göre cihaz, Çince ve İngilizce OCR metin tanıma için yüzde 99 gibi yüksek bir başarı oranına sahip. Ayrıca, bu çevrimiçi/çevrimdışı çeviri doğruluk oranı, İngilizce ana dallarıyla bile karşılaştırılabiliyor. Fiyatı ise 100 dolar.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz