Ana SayfaTeknoloji HaberleriXperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra Android Oreo Almaya Başladı

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra Android Oreo Almaya Başladı

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra sahiplerinin merakla beklediği Android Oreo güncellemesinden haber var. Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra güncellemeleri yayınlanmaya başladı!

-

Amiral gemisi akıllı telefon modellerini yenilemeye devam eden Sony, yeni modelleriyle kendisini göstermek bir yana yazılım konusunda da işleri hızlandırmaya başladı. Marka son olarak Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra modelleri için yeni güncellemeler yayınlayacağını duyurmuş ve güncellemelerle beraber Android sürümlerinin yükseltileceğinin haberlerini vermişti.

Bu paylaşımların hemen ardından ise güncelleme sürümleri hakkında bilgilerin bulunduğu açıklamalara yer verilmeye başladı. Geldi gelecek derken beklenen güncellemede sonunda duyuruldu.

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra Güncellemesi Neler Getiriyor?

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra modelleri için yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Android Oreo işletim sisteminin güncelleme işleminin başladığı ortaya çıktı. Direk olarak Sony tarafından yapılmayan güncelleme açıklaması, kullanıcılardan gelmeye başladı.

Güncellemeyi alan Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra serisi kullanıcıları, yeni güncellemenin sürüm notlarını paylaşmaya da başladı. Sürüm notlarının içerisinde yer alan detaylara baktığımız zaman ise her üç model içinde Android Oreo ilk sürümünün yayınlandığını görüyoruz.

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra güncellemesiyle beraber tüm Android Oreo özellikleri akıllı telefonlara getiriliyor. Bunun dışında Şubat ayı için yayınlanan güvenlik yamaları güncellemelerinin ve Sony iyileştirmelerinin de yapıldığını görüyoruz. Oreo özellikleri ve bunlar dışında ne gibi değişiklikler olduğu konusunda ise bir bilgi bulunmadığını ekleyelim.

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra modelleri için böylelikle dağıtıma başlayan güncellemenin tüm kullanıcılara ulaşmasının ise biraz zaman alacağından söz ediliyor. Güncellemenin OTA üzerinden dağıtımına devam edileceği de gelen bilgiler arasında. Seriler için güncellemenin tamamen ne zaman son bulacağı konusunda da henüz yeterli bilgimizin olmadığını ekleyelim.

900 MB üzerinde olan güncellemenin, Oreo 8.1 serisiyle devam ettirilmesinin olası olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Sony’nin bu konuda daha önceden gelen açıklamaları da bulunuyor. Gelişmeler gelmeye devam ettikçe sitemizden paylaşacağız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here