Yeni Macbook Air Göründü!!

9 Mart 2015 tarihinde Apple’ın Apple Watch için yapacağı etkinlikte yeni cihazların da gelmesini bekliyorduk. Bunlardan biri de Macbook Air oldu.

Yabancı kaynaklı bi haber sitesinde Apple’ın en ince tasarımına sahip laptop serisi Macbook Air yaklaşık 2 senedir yenilenmiyor. Bu nedenle de yapılacak ilk etkinlikte gelmesi muhtemel cihazların en başında geliyor. Daha önce pek çok haber çıkmıştı. Bunlardan biri farklı renk seçenekleri ile Macbook Air. Bir diğeri de ekran boyutu ile ilgili. Hatırlarsanız bi dönem MacBook Air’in 12 inç ekran boyutunun geleceğini konuşmuştuk.

Bu seferki gelmesi muhtemel Macbook Air‘in ise Retina ekrana sahip olması bekleniyor. Apple yavaş yavaş tüm ürünlerini retina ekran olacak şekilde tasarlıyor. iPad ve macbook pro bunlardan bazıları.

Aşağıda Yeni Macbook Air‘e ait özelliklerinin bulunduğu görseller mevcut. Bu görsellere göz atarken haberimize devam edelim.

Apple 9 Mart‘ta Yerba Buena Sanat Merkezi’nde Spring Forward adını verdiği etkinlikte pek çok yeni cihaz göreceğiz. Peki biz buna hazır mıyız :) Yeni Macbook Air’in muhtemel özelliklerine göz atalım. 1.6 GHz hızında Broadwell mimarisinin kullanılacağı bir işlemci bekleniyor. Ekran kartı olarak da HD 6000 özelliklerinin arasında görünüyor. Yaklaşık 4 GB RAM ile gelmesi beklenen cihaz’ın özellikleri bu kadar görünüyor. Umarız Apple bizi şaşırtarak Touch ID gibi özellikleri de bu seride kullanır.

Son olarak macbook air retina fiyat’ından bahsedecek olursak. Apple’ın fiyat politikasından hareket edecek olursak yeni ürünün başlangıç fiyatının yaklaşık 2.900 TL’den satışa çıkmasını bekleyebiliriz.

Yeni Macbook Air hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0