YouTube Music çıktı

Popüler video uygulaması Youtube, geçtiğimiz aylarda çok kez konululan müzik sektörüne girecek iddialarını gerçeğe dönüştürmüş ve geçtiğimiz günlerde yeni müzik servisi olan Youtube Red servisini duyurmuştu. Youtube duyurduğu bu servisin ardından yeni uygulaması olan Youtube Music’i de kullanıcıların kullanımına sundu.

.::YouTube’a Ücretli Video Geliyor::.

Youtube hiç şüphesiz kullanıcıların en çok kullandığı video izleme ve paylaşma platformu. Youtube video paylaşma ve izleme platformu olsa da son zamanlarda pek çok atılım gerçekleştirdi. Bu uygulamalar daha öncelerden pek çok kez dile getirilen Youtube Gaming ve Youtube Red servisleri.

.::Youtube’dan oyun videolarına özel: YouTube Gaming::.

YouTube yeni uygulaması YouTube Music‘i indirmeye sundu. Popüler video izleme sitesi olan Youtube’u daha çok müzik dinlemek için kullanan kullanıcılara hitap eden uygulamaya şu an Türkiye’de ki kullanıcılar erişim sağlayamıyor.

.::Youtube Müziğede El Atmak Üzere::.

Müzik çalma ve keşfetmek için oluşturulan Youtube’un yeni uygulaması, günlük önerileri, özel çalma listeleri ve “Daily 40” işleviylesanatçılar ile müzik severleri bir adım daha yaklaştırmayı amaçlıyor. Ücretli YouTube Red hizmetiyle uyumlu olan YouTube Music, Red üyelerine reklamsız videolar, çevrimdışı müzik dinleme, sadece ses modu, arka planda dinleme gibi işlevleri de beraberinde sunuyor.

Youtube’un ürün yönetimi direktörü T. Jay Fowler’ın yaplaştığı bir blog gönderisinde belirttiğine göre YouTube’un Music servisi, “yeryüzündeki en zengin müzik kataloglarından birine tam erişim sunuyor.”

Youtube Music uygulamasını App Store ve Google Play Store üzerinden indirmeye sunulan Youtube’un yeni reklamsız servisi olan YouTube Red’i 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilme hakkında sahip olacaklar – böylece Youtube Music’i de 14 gün ücretsiz deneme hakkında sahip oluyorlar. Music, bu sürenin ardından Red üyeliği olmadan da çalışıyor ancak reklamlardan kurtulmak için ayda 9,99 dolar ödemeniz gerekiyor. İlk aşamada ABD’de sunulan hizmetin ülkemizde ne zaman kullanılacağı ya da kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Bilindiği gibi Youtube Google’ın bir servisi ve Google’ın ülkemize bazı yaptırımları bulunuyor. Youtube konusunda da kullanıcılar Google’ın bu yaptırımları ile karşı karşıya kalabilirler…

https://www.youtube.com/watch?v=uwj1qFPnhow

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0