Ana SayfaTeknoloji HaberleriYouTube, NFT Dünyasına Adım Attı!

YouTube, NFT Dünyasına Adım Attı!

YouTube CEO'su bugün yaptığı açıklamada, NFT dünyasına adım atacaklarını resmen açıkladı.

-

Jaguar, Tesla Süper Şarj Ağına Erişim Sağlayacak

Jaguar, Tesla'nın Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika'daki kapsamlı Süper Şarj ağına erişim sağlamak için...

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından olan YouTube, dünya çapında hızla büyüyen NFT dünyasına adım attı.

İçerisinde binlerce içerik üreticisi olan YouTube, kendisine ve içerisindeki insanlara daha fazla alan açmaya çalışıyor. YouTube, bu çalışmaların neticesinde son günlerde popülerliği iyice artan NFT dünyasına giriş yaptı.

Bugün yapılan açıklamalarda YouTube CEO’su Susan Wojcicki, NFT dünyasına giriş yapılacağını resmen açıkladı. Wojcicki, bu yıl içerisinde içerik oluşturucular için başka bir gelir kaynağı olarak NFT dünyasına adım atmak istediğini belirtti.

youtube nft

YouTube CEO’su NFT dünyasına girmeleri hakkında çok fazla detaya yer vermedi. Edinilen haberlere göre YouTube, arayüzünde kullanıcıların NFT satışlarını yapabileceği bir alan geliştirecek. Ayrıca YouTube, Web3 üzerinde de çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bu gelişmeler yaşanırken YouTube videoları NFT pazarında yerini almaya başladı. Yıllardır birçok sosyal medya platformlarında paylaşılan ve kardeşinin parmağını ısırmasıyla ün kazanan “Charlie bit my finger” içeriği, NFT ortamında 761 bin dolara satılmıştı.

Her geçen gün ünü artan NFT dünyası, birçok sosyal medya platformunu da bünyesine katacağa benziyor. Geçtiğim günlerde ilk haber Twitter’dan gelmişti. Ayrıca Meta’da NFT dünyasına giriş çalışmalarını sürdürüyor. Instagram ve Facebook’un NFT dünyasına girişte hangi aşamada olduğu henüz bilinmiyor.

Ayrıca bkz: YouTube Premium Bazı Ülkelerde Yıllık Abonelik Fırsatı Sunacak

Enis Kirazoğlu Oyunu Anomaly Agent Demo Sürümüyle GİST 2023’te!

Gaming İstanbul başladı. Bugün (22 Eylül Cuma) itibariyle start alan oyun fuarında oyun tutkunlarını birbirinden güzel sürprizler ve etkinlikler...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz