Ana SayfaAkıllı Telefon10,000 mAh bataryalı telefon geliyor

10,000 mAh bataryalı telefon geliyor

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Günden güne gelişen taşınabilir mobil cihazlar ile birlikte bu cihazların batarya süreleri de önem kazanmaya başladı. Nitekim gelişen bir çok teknolojiye inat batarya teknolojisi yerinde saymaya devam ediyor. 

Akıllı telefonların sahip olduğu özelliklerin sürekli artmasına doğru orantılı olarak da telefonun batarya ömrü kısalıyor ve kullanmakta olduğumuz akıllı telefonun bataryası  neredeyse daha elimize alır almaz bitiyor. Akıllı telefon pazarında satışta olan kullandığımız akıllı telefonların %95’lik kısmı 2,000 mAh‘in üzerinde ve daha da yüksek batarya kapasitesine sahip olan akıllı telefonların ağırlığı aynı zamanda kalınlığında da artış kaçınılmaz oluyor.

Hem ince yapıda hem de büyük kapasiteli bir akıllı telefon üretmek için kolları sıvayan Çin merkezli bir akıllı telefon şirketi şimdilerde 10,000 mAh batarya kapasiteli bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve hatta haftaya bu günlerde tanıtacağı bilgisini sundu. Şu anda akıllı telefon pazarında bir ilk olacak olan bu 10,000 mAh’lik akıllı telefon aynı zamanda çok popüler olan akıllı telefonlar kadar ince bir yapıya sahip olacak. Şirketin yayımlamış olduğu akıllı telefona ait fotoğraf ise söylediklerini kanıtlar niteliğinde.

Açığa çıkan fotoğrafa göre yeni akıllı telefon siyah ve mat bir kasaya sahip olacağını ve Google’ın işletim sistemi olan Android 5.0 Lollipop ile çalışacağının bilgisini sundu. Ancak akıllı telefonun fiyatı hakkında ise bir bilgi yayımlamadı. Bataryası dışında pek bir özelliği sızmayan telefonun bakalım diğer özellikleri nasıl olacak.

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz