5 Adımda Twitter Güvenliğinizi Arttırın

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter hesap güvenliğinin oldukça önemli olduğu alanların başında geliyor. Twitter hesabınızın güvenliğini arttırmanız için 5 adımı sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal medya, dünya çapında gelişimini hız kesmeden devam ederken pek çok sosyal ağda güvenlik problemi tartışmaları devam ediyor. Twitter, Türkiye’de hem siyasi konuların oldukça yoğun konuşulduğu hem de hashtaglerin oldukça etkili kullanıldığı bir platform olarak karşımızda duruyor. Böylesine yoğun kullanılan bir platformdaki hesapların güvenliği ise çok önemli bir konu, işte burada Twitter hesap güvenliğinizi arttırmak için yapmanız gereken 5 adımdan bahsedeceğiz.

5 Adımda Twitter Güvenliğinizi Arttırın

Öncelik Şifre

Güvenlik konusunda yapılan en büyük yanlışlardan biri hala hatalı şifre belirlemek oluyor. Bu konuda yapılan onca haber onca yazıya rağmen kullanıcılar aldırış etmeden ardışık, tekrar eden sayı ve harflerden şifreler oluşturuyor. Bu şifrelerin kırılması oldukça kolay olduğunu unutmayın. Şifre güvenliğinizi arttırmak için içerisinde harf,rakam ve simgelerinden yer alacak şekilde şifreler belirleyiniz.

5 Adımda Twitter Güvenliğinizi Arttırın

Giriş Doğrulamasını Aktif Edin

Twitter hesabınızı daha güvenli hale getirmek için Twitter>Ayarlar>Güvenlik ve Gizlilik>Güvenlik>Giriş Doğrulaması adımlarını takip ederek bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Bu özellik aktifken giriş yaptığınızda telefon ve şifre girilmesi zorunlu olacaktır.

Ayarlarınızı Gözden Geçirin

Twitter güvenlik seviyenizi belirlemek için ayarlar kısmından paylaştığınız bilgileri, kimlerin sizi fotoğraflarda etiketleyebileceğini, tweetlerinizin yabancı kişiler tarafından görüntülenmesi gibi birçok ayarı yapabilirsiniz.

Rahatsız Olduklarınızı Engelleyip Bildirin

Twitter’da bilinen ancak pek kullanılmayan bir güvenlik özelliği de engelleme, bildirme ve sessize almadır. Bu özellikleri size rahatsızlık bir hesap olduğunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5 Adımda Twitter Güvenliğinizi Arttırın

Harici Uygulamalara Dikkat Edin

Twitter güvenliğinizi arttırmak için en önemli konu olan üçüncü parti uygulamalara witter>Ayarlar>Uygulamalar yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz. Burada kullanmadığınız ve güvenmediğiniz uygulamaların bağlantısını kesmeniz oldukça önemlidir.

Belirttiğimiz bu yöntemleri uyguladığında hesabınız daha güvende olacaktır. 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0