Ana SayfaTeknoloji HaberleriAmazon Prime Üyelik Ücretleri Artıyor!

Amazon Prime Üyelik Ücretleri Artıyor!

Amazon, uzun zamandır abonelik ücretlerine hiçbir şekilde zam yapmıyordu ancak bu durum değişecek. Yapılan açıklamaya göre Amazon, Prime aboneliklerin fiyatları zamlanacak.

-

Anakart Nedir? Ne işe Yarar ve Nerede Bulunur?

Teknolojinin hayatımıza girmesinden itibaren farklı terimlerle karşılaşır olduk. Bunlardan biri olan anakart en çok duyduklarımız arasında yer alıyor bugün ki yazımızda sizlere anakart nedir...

Dünya çapında hizmet veren Amazon, uzun zamandır abonelik ücretlerine hiçbir şekilde zam yapmıyordu ancak bu durum değişecek. Yapılan açıklamaya göre Amazon, Prime aboneliklerin fiyatları zamlanacak.

Amazon Prime kullanıcılarına; alışveriş, Prime Gaming ile oyun, Prime Video ile de sinema tarafında birçok hizmet sunuyor. Bu çok yönlü şirket, dünya çapında üne ve güvene sahip. Pandemi ile birlikte gelen ekonomik zorluklardan dolayı hiçbir şekilde zam yapmayan Amazon, bu durumu değiştireceğe benziyor.

Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre, Avrupa’da yer alan kullanıcılar için abonelik ücretlerinde artış yaşanacak. Her ülkeye farklı bir artış yansıyacak, bazı ülkelerindeki artış oranı %43 oranında olacak. Şu an için Türkiye için herhangi bir açıklama yapılmadı.

amazon zam

Amazon Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye içerisinde Amazon Prime’ın herhangi bir fiyat artışı uygulanmayacağı belirtildi. Şu an için artış olmasa da, kullanıcılar Avrupa’da yaşanan zamlardan sonra Türkiye’nin de ilerleyen dönemlerde etkileneceğini düşünüyor.

İlk olarak, 2022 yılının başında ABD’de fiyat artışına giden Amazon, yıl ortasında tüm Avrupa ülkelerinde bu artışı yaptı. Ülkemizde 7.90 TL gibi oldukça uygun bir abonelik ücreti bulunan Amazon Prime, ülkemizde henüz zam düşünmüyor. Amazon Prime üyelik zamları 15 Eylül 2022‘den itibaren geçerli olacak.

Huawei MatePad Pro 11 2022 Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.