Ana SayfaİpucuAmazon Prime Video İzleme Partisi: Nedir ve nasıl kullanılır?

Amazon Prime Video İzleme Partisi: Nedir ve nasıl kullanılır?

-

Oppo Find N2 katlanabilir telefonu 15 Aralık’ta gelecek

Oppo'nun geleneksel olarak Aralık ayında Inno Day adlı bir etkinliği vardır. Şirketin tüm yeniliklerini ve...

İdeal olsa da, en sevdiğiniz filmleri sinemalarda arkadaşlarınızla izlemek veya en iyi akış cihazlarında TV dizilerinin keyfini çıkarmak için arkadaşınızın evinde hafta sonu planları oluşturmak her zaman mümkün değildir. Çeşitli tarayıcı uzantıları arkadaşlarınızla farklı konumlardaki dizileri ve filmleri izlemenize olanak tanırken, Amazon, Watch Party adlı, Amazon Prime Video ile entegre bir çözüm oluşturmuştur. Watch Party’yi Fire Stick’inizde veya diğer desteklenen cihazlarda nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Amazon Prime Video İzleme Partisi nedir?

Amazon Prime Video İzleme Partisi (ingilizce adı:Watch Party), arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak binlerce film ve TV şovu izlemenizi sağlayan bir Prime Üye avantajıdır. Ev sahibi olabilir ve başkalarını Seyir Partisine katılmaya ve farklı yerlerden birlikte TV şovları izlemeye davet edebilirsiniz. Watch Party ayrıca, bir açılış sekansının ne kadar harika olduğunu ve film sahneleriyle ilgili diğer bilgileri tartışmak için bir sohbet menüsü sağlar.

Prime Video İzleme Partisi’ni kullanmak için neye ihtiyacım var?

Prime Video İzleme Partisinde 100’e kadar arkadaşınızı davet edebilir ve onlarla sohbet edebilirsiniz. Seyir Partisi başlatmak veya Partiye katılmak için tüm katılımcıların Amazon Prime veya Prime Video üyeliği olmalıdır. Her ikisi de 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle sunulur. Amazon Prime aboneliğinizi sürdürmek istemiyorsanız veya yeterli görmüyorsanız, hizmeti son ödeme tarihinden önce iptal edin.

Grup üyeleri, Watch Party’ye katılmak için ev sahibi ile aynı ülkede olmalıdır. Örneğin, Almanya’daysanız, Türkiye’de biri tarafından başlatılan bir İzleme Partisine katılamazsınız ve bunun tersi de geçerlidir. Bir VPN kullanarak kısıtlamayı atlamaya çalışırsanız Prime Video bir hata mesajı görüntüler.

Prime Video İzleme Partisinde ne yayınlayabilirsiniz?

Jack Ryan, Who Dumped Me, My Spy, Dirty Dancing Takers, Vikings ve diğer Prime Video başlıkları gibi Amazon Originals’ın yanı sıra Watch Party’yi arkadaşlarınızla birlikte satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz içeriği yayınlamak için kullanabilirsiniz. Ev sahibi bir başlık satın alıp bir Seyir Partisi’ndeki herkesle aynı akışı gerçekleştiremez. Hem ev sahibi hem de katılımcıların ayrı ayrı başlıkları satın almaları veya kiralamaları gerekir. Watch Party, Prime Video kanalları, Freevee ve TNF gibi canlı etkinlikler için kullanılamaz.

Prime Video Watch Party ile hangi cihazlar çalışır?

Watch Party, Prime Video uygulaması aracılığıyla çeşitli cihaz ve platformlarda kullanılabilir:

 • Fire TV cihazları
 • Android telefonlar ve tabletler
 • iPhone’lar ve iPad’ler
 • Fire tabletleri
 • Mac’te Safari dışında masaüstü web tarayıcıları

Amazon Prime Video İzleme Partisi’ni nasıl düzenlerim?

Üçüncü taraf uzantıların aksine Watch Party’i Amazon hesabınızda kullanılabilir hale getirmek için herhangi bir şey indirmeniz gerekmez. Seçenek, bir film veya TV programı bilgi menüsünü açtığınızda görünür. Tüm gereksinimleri karşıladığınızda ve uygun bir cihaza sahip olduğunuzda, Amazon Prime Video İzleme Partisi’ni çalışırken kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Herhangi bir uygun cihazda Amazon Prime Video’yu açın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde Prime Video web sitesini kullanıyoruz.
 2. Arama çubuğuna bir film veya TV programı başlığı girin (büyüteç gibi görünür).
 3. Film bilgisi menüsünü açın.
 4. Partiyi İzle seçeneğini tıklayın (kutlama simgesiyle temsil edilir).
 5. (Ev sahibi) adınızı girin ve Seyir Partisi Oluştur’u seçin.
 6. Bağlantıyı paylaş’ı seçin.
 7. Seyir Partisi davet bağlantısını e-posta ile gönderin veya Facebook veya Twitter’da yayınlayın. Veya bağlantıyı kopyalayın ve WhatsApp veya Telegram’da arkadaşlarınızın grubuyla paylaşın.
 8. Seyir Partisine katılan katılımcı sayısını kontrol etmek için Ayrıntılar menüsüne gidin. Herkes katıldıktan sonra videoyu başlatmak için Oynat düğmesini seçin.
 9. Arkadaşlarınızla sohbet başlatmak için Sohbet menüsüne gidin. Kimin katıldığı, ayrıldığı, videoyu duraklattığı veya ilettiği gibi tüm Seyir Partisi canlı güncellemelerini aynı Sohbet menüsünden kontrol edebilirsiniz.
 10. Film veya TV programı bittiğinde İzleme Partisini Bitir’e tıklayın ve kararınızı onaylayın.

Prime Video İzleme Partisine nasıl katılırım?

İzleme Partisine katılmak için bir davet bağlantısı aldığınızda, Prime Video’yu web üzerinde ziyaret etmek için bu bağlantıya tıklayın. İzleme Partisine katılmak için Amazon hesabı kimlik bilgilerinizle giriş yapmalısınız.

Aynı etkinliğe cep telefonunuzdan katılmayı planlıyorsanız İzleme Partisi bağlantısı, Prime Video uygulamasını telefonunuza indirmenizi ister. Mobil kullanıcılar, ideal bir deneyim için Watch Party’ye web tarayıcısı kullanmak yerine yerel uygulama aracılığıyla katılmalıdır. Hizmet, Sohbet menüsünde kullanmak için bir kullanıcı adı girmenizi ister.

Patlamış mısırınızı alın ve İzleme Partisine başlayın

Android’de Amazon Prime Video İzleme Partisi kullanıyorsanız uygulamada içerik kiralamak veya satın almak için bir geçici çözüm uygulamanız gerekir. Devam edin, yukarıdaki adımları kullanın ve farklı konumlardaki arkadaşlarınızla Prime Video içeriğini izleyin.

-- Reklam --

Squad’ın Solar City Arabası ABD’de de Satışa Çıkıyor!

Squad, Solar City arabasını ABD'de 6.250$'a piyasaya sürecek. Bu, Avrupa'da vaat ettiği rakamla aynı. Otomobil, Hollanda, Belçika, Fransa ve...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz