Ana SayfaTeknoloji HaberleriAmazon, Satılmayan Ürünleri İmha Etmeyi Durdurdu

Amazon, Satılmayan Ürünleri İmha Etmeyi Durdurdu

Amazon, satılmayan ürünlerin tahribatını sıfıra indirmek için dağıtmayı planladığı iki programı yapılandırdı. İki program, ürünlere iade edildiklerinde veya satılamadıklarında rafta ikinci bir şans verme çabasının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

-

Birkaç ay önce bir ITV araştırma ekibi, Amazon İngiltere’nin büyük depolarından birinde satılmayan ürünlerin nasıl imha edildiğini göstermişti. Soruşturma raporu, Birleşik Krallık içinden ve dışından çok sayıda eleştiri aldı. Uzmanlar, şirketin karbon ayak izi üzerinde ciddi bir etkisi olan küresel yıkımı öngörmüştü.

Amazon, satılmayan envanterin tahribatını sıfıra indirmek için dağıtmayı planladığı iki programı yapılandırdı. İki program, ürünlere iade edildiklerinde veya satılamadıklarında rafta ikinci bir şans verme çabasının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Programlardan biri, Amazon’daki üçüncü taraf işletmelerin iade edilen ürünleri kullanılmış ürünler olarak yeniden satmasına izin verecek. Diğeri ise, Amazon’un teknolojisini kullanarak satıcıların envanter maliyetlerinin bir kısmını iade edilen ürünlerden ve fazla stoktan kurtarmasına olanak tanıyacak.

Amazon’a göre yerine getirme programları, döngüsel bir ekonomi oluşturmaya yardımcı olacak. Çevrimiçi güç merkezine yönelik sert suçlamalara yanıt olarak Amazon, sıfır ürün imhası hedefine doğru çalıştığını ve çöp sahalarına ürün gönderilmesini durdurduğunu söyledi.

Ayrıca bkz: Amazon Yine Bir Şeyler Peşinde: Yeni Nesil Televizyon Teknolojisi Geliyor! Her Evde Zorunlu Olabilir!

FBA Grade and Resell adlı ilk program, Amazon’daki üçüncü taraf işletmelerin, iade edilen ürünleri, durumlarına bağlı olarak çeşitli düzeylerde kullanılmış ürünler olarak yeniden satmalarına olanak tanıyacak. Program halihazırda Birleşik Krallık’ta başladı ve 2021’in sonuna kadar ABD’ye ve diğer büyük pazarlara genişletilecek.

İlginizi Çekebilir: Amazon Luna, Bu Hafta Görücüye Sunulacak!

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here