Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid 1 Milyar Aktif Kullanıcı Sayısına Sahip

Android 1 Milyar Aktif Kullanıcı Sayısına Sahip

-

Gelişmekte olan Windows Phone işletim sisteminin ve iOS işletim sisteminin yanı sıra kendini 1. Sırada lider olarak gösteren Android kullanıcı sayısı bakımından da liderliğini sürdürüyor.

Günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi olan Android kullanıcıları ise bir okadar yüksek, gelen son bilgilere göre Android tamı tamına 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı.

Günümüzün neredeyse akıllı telefon kullanıcıların %50 gibi bir oranına denk gelen bu rakama bakıldığında en etkili payın Google Play Store üzerinde bulunan uygulamaların olduğu bildiriliyor, 1 milyondan fazla uygulamaya ev sahipliği eden Google Play Store üzerinde her ne kadar virüs vb zararlı yazılımlar bulunsada, ilk çıkan uygulamaların Android işletim sistemi için en önemli faktör olduğu bildiriliyor.

Resmi olarak kayıtlara bakıldığında Android işletim sisteminin %62 oranında piyasa oranına sahip olduğu bildiriliyor, bakalım ilerleyen zamanlarda Android işletim sisteminin tüm piyasada %75 oranına hakim olacağı iddia ediliyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here