Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid 12'de Kamera ve Mikrofon Hızlıca Nasıl Kapatılır?

Android 12’de Kamera ve Mikrofon Hızlıca Nasıl Kapatılır?

Google'ın yeni Android 12 sürümü hem tasarımsal hem de teknik açıdan birçok yenilik ile geliyor. Yeni sürümün en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de erişimleri hızlıca aktif veya pasif hale getirme oldu..

-

Bilindiği üzere Google, geçtiğimiz aylarda yeni Android 12‘yi resmi olarak duyurmuştu. Şirket yeni sürümünü ne zaman sunacağı konusunda henüz detayını paylaşmamış olsa da bazı özelliklerden bahsetti. Bu özelliklerden bir tanesi de uygulamaların kamera ve mikrofon erişimini hızlı bir şekilde aktif veya pasif hale getirme olmuştu.

Hızlı Ayarlar menüsünde yer alan kamera ve mikrofonu aktif veya pasif hale getirme bölümü artık daha kullanışlı bir halde sunulacak. Tabi şirket yeni sürümüyle birlikte artık gizliliği daha üst seviyeye çıkarmaya başladı.

Kullanıcılar, uygulamaların kendi izni olmadığı halde kamera ve mikrofon gibi bölümlere eriştiğini düşünüyorsa bunu Hızlı Ayarlar menüsünü açarak daha sonra seçeneklerin tam listesini gördükten sonra kamera ve mikrofon erişimi sekmesi karşınıza çıkıyor. Bu seçeneklere tek tıklama ile artık aktif veya pasif konuma getirebiliyorsunuz.

Eğer Hızlı Ayarlar menüsünde bu seçenekler yoksa aşağıda solda yer alan kalem simgesine tıklayarak düzenleyip bu seçenekleri Hızlı Ayarlar menüsüne koyabiliyorsunuz. Google‘ın yeni Android 12‘de bunun dışında daha fazla kolaylaştırılmış seçenekler koyduğu bildiriliyor. Bu da yeni Android 12‘nin daha kullanışlı ve pratik bir sürüm olacağını ortaya koyuyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here