Android 5.0 Lollipop’ta Smart Lock Özelliği

Android, yayınladığı 5.0 güncellemesi esnasında yaptığı değişikliklerle kullanıcılarının ciddi anlamda takdirini kazandı ve hem stabilitesini, hem de kullanışlılığını artırdı. Buna hizmet eden özelliklerden birisinin başında ise Smart Lock gelmekte. Bluetooth ve yakın alan iletişimi cihazlarında rahatlık sağlaması amacıyla tasarlanmış bu özellik, kullanıcılara daha iyi bir kullanım deneyimi sağlamayı hedefliyor.

Peki Smart Lock Android Lollipop kullanıcılarına neler sağlıyor? Örneğin arabada giderken Bluetooth özelliğini kullanarak arama yapmanız gerekti ve bunun için her kullanım öncesinde pin girmek zorundasınız. Smart Lock sizi hem bluetooth, hem de diğer yakın alan iletişimlerinde bu dertten kurtarıyor ve eğer arabanızın Bluetooth cihazını güvenli olarak işaretlerseniz, sürekli pin girme derdinden kurtuluyorsunuz. Aynı şekilde bilgisayarlarınızla ve diğer cihazlarınızla da daha kolay ve hızlı bağlantı kurmanız bu özellik sayesinde mümkün.

Android'de Smart Lock Özelliği

Android’de Smart Lock Özelliği

Bu özellik, yakın zamanda daha da yaygınlaşacak olan telefonla ödeme, telefonla kapı açma gibi kullanım alanlarını da genişletmiş ve kullanıcının zorluk yaşamasını engellemiş olacak. Bu yüzden Android’in bu atağını daha uzun vadeli bir düşünce olarak değerlendirmemiz mümkün.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0