Android M için yeni isim belirlendi: Android Marshmallow

Google tarafından bu yıl mayıs ayında düzenlenen I/O geliştirici konferansında duyurulan Android M 6.0 sürümü için yeni isim belli oldu. Google’ın, Android sürümlerine tatlı isimleri vermesi alışıldık durumlardan bir tanesi oldu diyebiliriz, Lollipop, Kitkat derken AndroidM için de bir tatlı isimi belirlenmiş oldu, yeni sürüm; Android Marshmallow.

Google’ın sosyal medyada duyurduğu yeni Android sistemi, bir çok kullanıcıda merak ve coşku uyandırdı diyebiliriz, Android Lollipop ile başarılı bir iş çıkaran Google, yeni Android sürümünde yeni özellikler sunuyor. Peki, Android Marshmallow bize ne gibi yenilikler getiriyor?

android Marshmallow

İlk olarak Android Pay ödeme sistemini yürürlüğe sokacak olan Android M’nin getirdiği özellikler bununla sınırlı değil, USB Type-C desteğini de içerisinde barındıran sistem, yeni performans geliştirmeleri ile birlikte geliyor. Daha az güç tüketimi ile maksimum performans sunacak olan Android M ile birlikte gelen en iyi özelliklerden bir tanesi, uygulamalara verdiğiniz izinler üzerinde kontrol sağlama olacak diyebiliriz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0