Ana SayfaAkıllı TelefonAndroid Nokia C1 Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Android Nokia C1 Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Akıllı telefonların piyasaya çıkmasından sonra telefon teknolojilerinde birçok konuda değişiklikler yaşandı. Sadece telefonların yapısının ya da kullanımın değil bununla beraber markalarında değişiklik yaşamaya başladığını söylemek gerekiyor. Hatta öyle ki bazı markalar isteneni vermediği ve bu değişime ayak uyduramadığı için akıllı telefon alanında pek varlık göstermediğini de biliyoruz. Bu markalardan birisi de bir dönemin telefon devi olan Nokia olmuştu.

Android işletim sistemine geçmeme konusunda ısrarlı olmasıyla beraber akıllı telefon teknolojilerinin tercih edilmeyen modellerinden biri haline gelen Nokia bu sebeplerden ötürü sektörden çekilme kararı bile almıştı. Şimdi ise marka Nokia C1 modeli ile beraber yeniden Android işletim sistemiyle sektöre geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Nokia C1 Görselleri Ve Tüm Özellikleri

Bu noktada öncelikle modelin Android işletim sistemi ile beraber gelecek ilk Nokia telefonu olduğu için büyük merakla beklendiğini belirtelim. Sadece Android işletim sistemi olması da değil bunun yanında Nokia’nın ilk yeni nesil akıllı telefon modeli de olacağı açıklanan Nokia C1 için yavaş yavaş detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Peki, Nokia C1 için ortaya atılan yeni iddialar neler? Yayınlanan görsellerde nasıl tasarımlara yer veriliyor? Detayları ile ele alalım.

Tasarım Oldukça İlgi Çekici

Telefonun render testleriyle beraber ortaya çıkan tasarımı Nokia C1 serisinin oldukça iddialı bir seri olarak karşımıza çıkacağını gösteriyor. Zira yeni Android akıllı telefon üzerinde marka üç farklı renk kullanmayı tercih etmiş. Arka kapak gri, ön yüzey siyah ve yanlarında koyu gri olarak tasarlandığı yeni modelin görünüşü bir hayli güzel.

Tüm bunlarla beraber tasarım konusunda en beğeni çeken detayında arka kapakta yer alan kameranın yuvarlar bir dairenin içerine alınmış ve içe doğru entegre edilmiş olması olduğunu da belirtelim. Tüm bu detaylarla beraber tasarım konusunda serinin üst düzey bir başarı elde edeceği de düşünülüyor.

Nokia C1

Çift Arka Kamera İle Geliyor

Nokia henüz Nokia C1 akıllı telefonları için herhangi bir tanıtım ya da özellik açıklaması yapmadı. Fakat son gelen renderlarlar beraber teknik özellikler konusunda da bazı detaylar ortaya çıktı. İlk olarak serinin çift arka kamera bulunduran telefon sınıflarına dahil olduğunu belirtelim. İlk bilgilere göre seri 12 megapiksel bir adet arka kamera ek olarak ise 16 megapiksel bir başka arka kameraya daha sahip olacak. Her iki kameranın özelliklerinin nasıl olacağı ise henüz belli değil.

Nokia C1

Teknik Detaylar Üst Segment Sınıfını Gösteriyor

Gelelim Nokia C1 akıllı telefonların teknik özelliklerine. Teknik özellikler konusunda da Nokia C1 oldukça üst düzey bir seri olacak gibi gözüküyor. Zira gelen ilk bilgilere göre telefonda üst segment için kullanılan Snapdragon 830 serisi işlemcilere yer verilecek. Sadece Snapdragon işlemcileri ile beraber değil bunun dışında Ram miktarı konusunda da telefonun oldukça olumlu sonuçlar vereceği de düşünülüyor.

Zira seride 4 GB Ram miktarı bulunurken bu belleklerin DDR4 olması da bekleniyor. Teknik özellikleri konusunda başarılı modellerden biri olacağına kesin gözü ile bakılan Nokia C1, serisinin en çok merak edilen yönü ise işletim sistemi konusu olmuştu. İşletim sistemi olarak ise serinin Android 7.1.1 yani en güncel sürüm ile beraber gelmesi de bekleniyor.

Nokia C1

Çıkış Tarihi Belli Mi?

Nokia C1 serisi akıllı telefonun tüm bu detayları ile beraber çıkış tarihi konusunda ise yapılan ilk açıklamaya göre Nokia, çıkış tarihi konusunda 2017 yılının ilk çeyreğini gösteriyor. Fiyat ve geri kalan detayların da bu şekilde belli olması beklenmekte.

Tüm bunlarla beraber markanın bir başka modeli ve geri dönüş serilerinden de biri olan Nokia 150 serisi hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz