Ana SayfaİpucuAndroid ROOT Nasıl Yüklenir?

Android ROOT Nasıl Yüklenir?

-

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone'unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir...

Dün sizlere kısa zaman içerisinde Root Nedir konusunda aktardığımız bilgiler üzerine bugünde sizlere Root nasıl yüklenir? konusu hakkında bilgiler vereceğiz.

İlk olarak burada verdiğimiz içerikleri cihazınıza uygulamanın tamamen sizin şahsi kararınız olduğunu, ve cihazınıza herhangi bir zarar vs gelir ise bunun sorumluluğunu cepkolik.com üzerine almamaktadır.

Dilerseniz madde madde halinde gidelim, hem sizlerin anlaması açısından hem daha kolay ve daha çabuk işlem olması açısından.

1- Telefonunuzu Hazırlama

İlk olarak root işlemini yapmadan önce telefonunuzun en az %50 şarja sahip olduğundan emin olun, root işlemi 1 dakika içerisinde gerçekleşen bir işlemdir ancak cihazın çökmesi vs gibi sorunlarda tekrar ROM yükleyebilmek için sizler en iyisi cihazınızı en azından %50 şarj edin.

2- Cihazınıza uygun Root dosyasını bulma

Her cihazın kendine özgü bir Root dosyası bulunur, örneğin Samsung galaxy s5 Root dosyası Galaxy Ace’ye uymaz, Galaxy Ace’nin Root dosyasıda S5 cihazına uymaz.

Cihazınıza uygun Root dosyasını bulabilmek için Google.com adresi üzerinden cihazınızın markası modelini yazıp root yazmanız yeterlidir.

Her cihaz için Root dosyası bulunmayabilir, örneğin kore malı cihazlar kendiliğinden Root işlemi yapılı olarak gelebilir, ve sizin sonradan cihaza Root yüklemenize gerek yoktur.

3- Cihazınıza Root Dosyasını Yükleme

İlk olarak Root dosyasını bir usb aracılığıyla telefonunuza atın, telefonunuza Root dosyasını attıktan sonra cihazınızı kapatın ve telefonunuzu recovery (kurtarma) moduna alın, cihazınızı recovery moduna almak için telefon modelinizi Google.com üzerinden marka model recovery nasıl alınır? yazarak bulabilirsiniz, her cihaz farklı olduğu için bu konuda bilgi veremiyoruz, ancak genellikle home tuşu ve kapatma açma tuşuna basıldığında recovery moduna geçer.

Gelelim Root yükleme işlemine, cihazınızı recovery modunda açtınız

Karşınıza üstteki menü geldi yani recovery menüsü (renkler farklı olabilir), bu menüden choose zip from sdcard seçeneğine tıklayıp Root dosyasını seçtiğinizde cihazınız saniyeler içerisinde Root olacaktır, root işlemi bu kadar kolay, cihazınız artık Root edilmiştir, takıldığınız yer olur ise bizlere yorum olarak bildirirseniz en kısa süre içerisinde takıldığınız yer ile ilgili desteği vereceğiz.

-- Reklam --

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz