Ana SayfaİpucuAndroid ROOT Nedir?

Android ROOT Nedir?

-

Samsung Galaxy Tab S8 FE, Yakında Satışa Çıkacak

Kasım 2021'de Samsung'un 2022'nin sonlarına doğru Galaxy Tab S8 FE adlı bir tablet piyasaya süreceği...

Günden güne son hızda gelişen ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen işletim sistemi olan Android işletim sistemi için adı en çok geçen Root işlemi nedir? bunları sizlerle beraber paylaşmak istedik.

İlk olarak Root işlemi sadece Android cihazlarda gerçekleştirilebilir.

Dilerseniz ilk olarak Root işleminin ne işe yaradığını açıklayıp sonra maddeler halinde sizler için nedir ne değildir? sorularına geçelim.

Root işlemi Android cihazların kırılma işlemine denir, yani sizler Root işlemini cihazınıza uyguladığınızda cihazın sistem uygulamalarına kadar silebilirsiniz, yani kısacası sizler sistemin yöneticisi olursunuz.

Root işlemi garanti dışı bırakır mı?

Evet, root işlemini gerçekleştirmek cihazınızı garanti dışı bırakacaktır, (S4, S5, Note 3) gibi modeller root işlemi yapıldığında bir sayaç üzerindeki sayıyı arttırıyor, bu sayıyı sıfırlamak ise mümkün olmuyor.

Root işlemi nasıl yapılır?

İlk olarak, root işlemini gerçekleştirmek için cihazınıza uygun root dosyasını indirmelisiniz, root dosyasını indirdikten sonra ise cihazınıza zip olarak atıp recovery menüsünden root işlemini uygulamalısınız.

Root işlemi kolayca uygulanabilir mi?

Evet, ancak root işlemini gerçekleştirmeyi bilmiyorsanız bu işlemi gerçekleştirmeye çalışmayınız, en kısa süre içerisinde sizler için root nasıl yapılır adlı konumuzu yayınlayacağız.

-- Reklam --

Skullcandy’nin Yeni Oyun Kulaklıkları Son Derece Muazzam!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ses ürünleri üreticisi Skullcandy, müzikseverlere yönelik ürünleriyle tanınıyor. Marka, çıkarılabilir boom mikrofonlar, yerleşik fiziksel kontroller...

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.