Ana SayfaİpucuAndroid ROOT Nedir?

Android ROOT Nedir?

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Günden güne son hızda gelişen ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen işletim sistemi olan Android işletim sistemi için adı en çok geçen Root işlemi nedir? bunları sizlerle beraber paylaşmak istedik.

İlk olarak Root işlemi sadece Android cihazlarda gerçekleştirilebilir.

Dilerseniz ilk olarak Root işleminin ne işe yaradığını açıklayıp sonra maddeler halinde sizler için nedir ne değildir? sorularına geçelim.

Root işlemi Android cihazların kırılma işlemine denir, yani sizler Root işlemini cihazınıza uyguladığınızda cihazın sistem uygulamalarına kadar silebilirsiniz, yani kısacası sizler sistemin yöneticisi olursunuz.

Root işlemi garanti dışı bırakır mı?

Evet, root işlemini gerçekleştirmek cihazınızı garanti dışı bırakacaktır, (S4, S5, Note 3) gibi modeller root işlemi yapıldığında bir sayaç üzerindeki sayıyı arttırıyor, bu sayıyı sıfırlamak ise mümkün olmuyor.

Root işlemi nasıl yapılır?

İlk olarak, root işlemini gerçekleştirmek için cihazınıza uygun root dosyasını indirmelisiniz, root dosyasını indirdikten sonra ise cihazınıza zip olarak atıp recovery menüsünden root işlemini uygulamalısınız.

Root işlemi kolayca uygulanabilir mi?

Evet, ancak root işlemini gerçekleştirmeyi bilmiyorsanız bu işlemi gerçekleştirmeye çalışmayınız, en kısa süre içerisinde sizler için root nasıl yapılır adlı konumuzu yayınlayacağız.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz