Ana SayfaİpucuAndroid UnRoot Nasıl Yapılır?

Android UnRoot Nasıl Yapılır?

-

Sizlere geçtiğimiz saatlerde UnRoot nedir? konusundan sonra birde cihazlarınıza nasıl UmnRoot yapacağınızı anlatmak istedik, peki ben UnRoot yapmak istiyorum diyen kullanıcılar bu yardımcı rehberimi baştan aşağı okuduktan sonra UnRoot işlemini başarı ile gerçekleştirebilecekler.

Dilerseniz ilk olarak UnRoot işletim sisteminin yüklenmesini madde madde anlatalım, en son ise UnRoot işlemi konusunda bazı önemli bilgiler verelim.

Burada Yapacağınız İşlemler Sonucu Oluşabilecek Olan Herhangi Bir Sorundan Dolayı Cepkolik.Com Sorumlu Tutulamaz, Yapacağınız İşlemlerin Tüm Sorumluluğu Size Aittir.

1- Telefonunuzu Hazırlama

İlk olarak UnRoot işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız cihazınızın en az %50 şarja sahip olduğundan emin olun, eğer cihazınızın %50 ve üzeri şarj olduğundan eminseniz aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın, her ne kadar UnRoot işlemi saniyeler içerisinde gerçekleşse’de cihazınızı olası sorunlardan uzak tutmak için bu konuda duyarlı davranmalısınız.

2- Gerekli Dosyaları İndirme

Her cihaz için ayrı bir Root dosyası olduğu gibi, UnRoot içinde her cihaz için ayrı UnRoot dosyası bulunmaktadır, örneğin Samsung galaxy s5 için olan bir UnRoot dosyası Note 3’e, Note 3 için olan bir UnRoot dosyası’da S5 cihazına uymaz.

Bunun için öncelikle cihazınızın tam model adını öğrenin ve Google.com üzerinden Cihazınızın Markasını yazıp UnRoot kelimesini aratın, cihazınıza uygun UnRoot dosyasını indirdikten sonra ise 3. Adıma geçmeye hazırlanabilirsiniz.

3- UnRoot İşlemini Gerçekleştirme

Android unroot

 

İlk olarak UnRoot dosyasını cihazınıza atın, ondan sonra ise tıpkı Root işlemini uygularmış gibi UnRoot işlemini uygulayın, UnRoot işlemini adım adım anlatmak gerekirse, Kurtarma menüsü olan Recovery Mode menüsüne girin, ondan sonra üstte gördüğünüz choose from update sdcard seçeneğine tıklayın, bu aşamadan sonra ise UnRoot dosyasını seçin ve menü tuşuna basın, Tebrikler, UnRoot işleminiz başarıyla gerçekleştirildi.

Eğer takıldığınız herhangi bir yer olur ise bizlere yorum olarak bildirirseniz sizlere yardımcı olacağız.

 

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

2 YORUMLAR

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.