Android’de Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Android telefonlarda ekran görüntüsü alma her modelde, birkaç tuş basışıyla kolayca hallediliyor fakat video alma işi biraz daha zahmetli. Android’de nasıl video çekilir, Android’de nasıl ekran videosu çekilir gibi sorularınız varsa aslında bunun bazı yöntemleri var.

Android telefonlarda ekran videosu çekmek için ilk olarak telefonun rootlu olması gerekiyor. Bunun ardından yapılması gereken ise bir ekran videosu çekme uygulaması indirme. Screencast adlı uygulama demo olarak kullanılırken, ücretsiz olarak SCS Screen Recorder adlı uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Screencast’i ilk açtığınızda sizden root erişimi isteyecek ve onay verdikten sonra da açılacak. Uygulamanın sağ üst kısmında dişliler simgesi var ve buradan ayarlara erişebilirsiniz. Cihazınızın özelliklerine video kalitesini ayarlayabilirsiniz. Tam erişim için ise ücretli sürümü kullanmak gerekiyor.

android-ekran-video-cekme-

Daha sonra ise uygulamanın en solundaki sekmeye geçerek, ekran videosunu çekmeye başlayabilirsiniz. Bu işlemden önce gereksiz uygulamaları kapatarak, video çekme işlemini hızlandırabilirsiniz.

Eğer Screencast hoşunuza gitmezse, dediğimiz gibi alternatif olarak SCS Screen Recorder da bulunuyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0