Android’de proxy sunucu bağlantısı nasıl oluşturulur ?

Bir proxy neden ihtiyaç duyduğunuzu merak edebilirsiniz, aslında beklenmedik problemlerde ve güvenli internette, bulunduğunuz konumda erişime izin vermeyen alanlarda bazı içerikleri erişebilmek adına proxy ayarlarına ihtiyacınız vardır. Biraz daha açıklamamız gerekirse iş yeriniz veya okulunuzda kullanılan internetler bazı sitelerin erişimine izin vermez. Youtube veya Ülkenizden erişimi olmayan bir içeriğe ulaşmak için proxy ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Özellikle bazı firmalar yayınladıkları videoların izlenmesini belirli ülkeler ile sınırlandırabilir bu gibi durumlarda yapmanız gereken o ülkeye ait bir proxy edinmeniz olacaktır. Örnekler ve kullanım alanları çoğaltılabilir ve ne zaman ihtiyacınız olacağını tahmin edemezsiniz.

Hangi android telefon ve tabletlerde proxy ayarı yapılır ?

Androd işletim sistemine sahip tüm cihazlarda bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz, bu işte zorlu olan kısın erişmek istediğiniz içeriğin izin verildiği bir ülkeye ait proxy bulmanız olacaktır. Google aramları ile bu adreslere erişebilirsiniz ancak biraz araştırma yapmanız gerecektir.

Kullanacak bir proxy bulduktan sonra resimli olarak yaptığımız anlatımı takip etmeniz yeterli olacaktır. Proxy bulurken dikkat etmeniz gereken noktalar ise konumu ve hızıdır ayrıca bazı proxy adresleri kullandığınız internet alanın kara listesinde yer alabilir!

1. adım telefonunuzun Wifi ayarlar kısmını açın

adım1

2. adım bağlantı yapacağınız wifi adresinin üzerine gelerek basılı tutun yeni ekrandaki gibi yeni bir pencere açılacak o kısımda “ağ ayarlarını değiştir” kısmını seçin

adım2

3. adım şuana kadar proxy değiştirme alanını aktif ettik karşınıza gelen ekranda proxy tıklayın ve karşınıza none ve manuel (elle) yazıları gelecektir bunlardan manuel’i seçin

adım3

4. adım son süreçte ise yapmanız gereken daha önceden edinmiş olduğunuz proxy adresini girerek kaydet yapmak olacaktır port ayarları genellikle 8080’dir.

adım4

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0