Ana SayfaİpucuAndroid’le Gelen Google Servis ve Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

Android’le Gelen Google Servis ve Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

-

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonunuz, temel ayarları ile kullanıma sunulmaktadır. Bu bakımdan kullanmadığınız, telefonunuzda olduğunu bilmediğiniz pek çok uygulama ve servis arka planda çalışmaktadır. Bu tür servis ve uygulamaları kaldırmak mümkündür. Bu sayede çok daha hızlı çalışan ve gereksiz uygulamaları barındırmayan bir Android işletim sistemi olan telefona sahip olabilirsiniz.

Bu konuda pek çok kişinin yaptığı bir hata, bu uygulamaları tamamen telefondan silmektir. Fakat Android’in temelinde olan bu uygulama ve servisler, online olunduğu anda güncelleme olarak tekrar telefona yüklenebilmektedir. Bu nedenle bu uygulama ve servisler için yapılacak en önemli işlem, bu uygulamaları dondurmak ya da etkisizleştirmektir. Bu sayede uygulamaları kullanıma kapattığınız gibi güncelleme almayı da önleyebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman yine aynı şekilde bu uygulama ve servisleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Disable Service

Bunun için küçük bir uygulamanın telefona kurulması gerekmektedir. uygulama ve servisleri kaldırma ya da dondurma işlemlerini yapabilmeniz için Google Play üzerinden kullanıma sunulmuş olan Disable Service adındaki uygulamaları telefonunuza indirerek kurmanız gerekir. Bu işlemlerin ardından bu uygulama üzerinden uygulama ve servisleri etkisiz hale getirebilirsiniz.

Android Lollipop sürümü de destekleyen bu uygulama arka planda çalışan ve ihtiyacınız olmayan uygulamaları kaldırma konusunda yardımcı oluyor. Çalışan programların arka planda çalışan ve normal şartlarda telefon üzerinden göremeyeceğiniz servislere erişim sağlayan bu uygulama sayesinde hem telefonunuzun daha az işlem ile çalışmasını sağlayabilir, hem de daha iyi bir performans sağlayabilirsiniz.

Bu programı kullanacak kişilerin mavi ve kırmızı renklere dikkat etmesi gerekir. uygulamaların bu iki renk ile yazılmasındaki amaç, kırmızı renklerin etkisizleştirildiği, mavi renklerin ise kullanıldığını göstermek ve programların bu şekilde ayırt edilebilmesini sağlamaktır.

Uygulamanın ekran görüntüleri ise şöyle;

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here